FutbolKöşe YazarlarıSpor

Önemli olan kazanmak
Metin DELİDENİZ
 MTG dün akşamki maçı farklı kazandı.

Skor olarak öyle ama seyrettiğimiz futbol çok da güzel değildi.

Geçen hafta Gönyeli karşısında alınan sürpriz mağlubiyetten sonra kadrolara bakıldığında çok daha üstün gibi görünen MTG’nin, Gençler Birliği’ni kolay geçeceğini düşünüyordum.

Ancak kadrolar elimize geçtiğinde Arif’in ve Obide’nin sakat oluşları, Yusuf’un da cezalı ve kaleci Ufuk’un da babasının vefatı nedeniyle Türkiye’de olmasından dolayı farklı bir kadro gördük.

Halil Uçar ile Erdoğ stoper olarak başlarken kalede de Yusuf vardı.

Bu beklenmedik kadro sahaya da olumsuz yansıdı.

Maçın başlarında defansta yapılan büyük hatalar tehlikeli anlar yaşatsa da, Gençler Birliği futbolcularının beceriksizliği ile MTG durumu kurtardı.

Maçın 38. dakikasına kadar daha tempolu oynayan rakibinin üzerine gitmeye çalışan bir Gençler Birliği seyrettik. Adil’in maç öncesi ısınırken sakatlandığını ve nitekim oyundan çıktığı 74. dakikaya kadar bir varlık gösterememesi MTG’nin orta alandaki gücünü zayıflattı.

MTG’de özellikle ilk yarıda orta alanda çok koşan ve mücadele eden bir Mehmet Gürlü vardı.

MTG’nin ilk golü Halil Turan’ın takipçiliği sayesinde oldu.

Auta çıkacak gibi görünen topu takip edip kafa ile kaleye paralel göndermesi kaleci Ali’nin de önünden geçen topu seyretmesi Uğur’un kafa ile topu filelere göndermesine neden oldu.

Bu dakikadan sonra Gençler Birliği’nin direnci bir nebze olsun düştü. 4 dakika sonra Yasin’in frikik golü ile durumu 2-0 yapan MTG ikinci yarıya avantajlı başladı.

Gençler Birliği ikinci yarıya da iyi başladı.

Rakibinin üzerine gitti.

Nitekim bulduğu golle de moral bularak yüklenmeye çalıştı.

Ancak savunmada verdikleri açıklar ile de Peter ve Halil Turan’ın gollerine engel olamayıp, maçtan farklı yenik ayrıldı.

MTG şampiyonluk iddiası adına çok iyi oynamasa da 3 puan alarak yoluna devam etti.

İyi oynamadan dört gol atıp, galip gelmek de önemli ama, bu takımın daha tempolu oynaması, rakibe boş alan bırakmaması, oyunu rakip sahada daha çok oynaması gerekir diye düşünüyorum.

Tabi eksik oyuncuların da takıma geri gelmesi ile bu taraftarın da beklediği ezici tempoyu yakalayacaklarına inanıyorum.

Gençler Birliği ise bu kadro ile iyi bile mücadele etti.

Yukarıda da bahsettiğim gibi ilk gole kadar da başa baş bir mücadele ortaya koydu.

MTG adına önemli olan kazanmaktı ve kazandı.

Başa dön tuşu