KıbrısManşet

Önce tehdit etti, sonra yaktı


Karaoğlanoğlu’nda, “S” bölgesindeki evi kundaklanan Lalsultan Kaya’nın annesi Filiz Kaya, Havadis’e konuşarak, evi eski damadının kundakladığını öne sürdü

 

ESKİ EŞTEN ŞÜPHELENİLİYOR: Filiz Kaya, evi eski damadı Ferit Samuray’ın kundakladığını iddia etti. Filiz Kaya, “Birçok olay oldu, polise başvurduk bir şey yapmadılar. Şimdi de kızımı ölümle tehdit ediyor. Polis bu işin peşine düşmezse, korkarım bunu da yapacak” dedi

 Karaoğlanoğlu’nda geçtiğimiz birkaç gün içerisinde bir garip kundaklama yaşandı.

Karaoğlanoğlu’nda “S” bölgesinde bulunan Lalsultan Kaya’ya ait müstakil evde yangın çıktı.

Yangının çıkış nedeni hakkında Kaya ailesinin bir takım iddiaları var ancak yangının ne zaman çıktığı, nasıl meydana geldiği hakkında kimsenin bilgisi yok.

Bilirkişinin iddiasına göre, yangın hafta sonu meydana geldi, evde tüm pencereler kapalı olduğundan alevler oksijensizlik sebebi ile daha fazla büyümeden söndü.

Yangın sonucunda, evin diğer kısımları da isten zarar gördü

Kundaklama iddiası

Lalsultan Kaya’nın annesi Filiz Kaya, olayla ilgili Havadis’e yaptığı açıklamalarda dudak uçuklatacak türden iddialarda bulundu.

Filiz Kaya, kızının evini eski damadı Ferit Samuray’ın bile isteye yaktığını ileri sürdü.

 

“Defalarca ölümle tehdit edildik”

Filiz Kaya, kızı ile Ferit Samuray’ın yaklaşık 3 yıl önce boşandıklarını ancak Ferit Samuray’ın bu ayrılığı bir türlü kabullenmediğini ve sürekli olarak hem Lalsultan Kaya’yı hem kendisini ve eşini hem de Alsancak’ta oturan diğer kızını ve ailesini ölümle tehdit ettiğini ileri sürdü.

 

“Kızımın boğazına bıçak dayadı”

Filiz Kaya, Ferit Samuray’ın 2 ay önce Lalsultan Kaya’nın evine gece yarısı arka odanın penceresini kırarak gizlice girdiğini ve Lalsultan Kaya’nın boğazına bıçak dayayarak öldürmek ile tehdit ettiğini, bunun üzerine kızının evi terk ettiğini ve 2 aydır başka bir yerde ikamet ettiğini iddia etti.

 

“Ev bastı, taşla camları kırdı”

Filiz Kaya, eski damadı Ferit Samuray’ın Cuma günü de Alsancak’ta yaşayan kızının evini bastığını ve taş atarak evinin camlarını kırdığını ileri sürdü.

Filiz Kaya, “1 yaşında torunum var. O gece biraz huysuzdu ve uyumadı. Kızım ile eşi çocuğun sakinleşip uykuya dalması için gece araba gezintisine çıktı, evde bakıcı kaldı. Ferit Samuray, gece yarısı kızımın evine gitti evin önünde bağırdı çağırdı, hakaret etti ve taş atarak camları kırdı. Bakıcı kadın korkudan nefes bile alamadı” diye konuştu.

 

“Polis gereğini yapmıyor”

Filiz Kaya, Ferit Samuray hakkında defalarca polise şikayette bulunduklarını ancak polisin Ferit Samuray hakkında gerekeni yapmadığını ileri sürdü. Filiz Kaya, “Bu kadar olay oldu, üstelik Ferit Samuray, sabıkalı bir kimse ama polis bir türlü bu adamı yakalayamadı. Ferit Samuray, sürekli olarak kızlarımı ve beni ölümle tehdit ediyor. Polis birimiz öldükten sonra mı işini yapacak” diye isyan etti.

 

“Yardım ve yatakçısı var”

Filiz Kaya, ayrıca Ferit Samuray’ın Güney Kıbrıs’ta ikamet ettiğini ancak KKTC’ye kaçak olarak giriş yaptığını ileri sürdü.

Ferit Samuray’ın gerek ülkeye kaçak yollardan giriş yapmasında gerekse işlediği diğer suçlarda Karaoğlanoğlu’nda yaşayan C.C’den yardım aldığını iddia etti.

Filiz Kaya, “Ferit Samuray’ın bir de yardım yatakçısı var. Karaoğlanoğlu’nda ikamet ediyor. Polise bu kişi hakkında da şikayette bulunduk” dedi.

 

 

 

 

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı