Köşe Yazarları

Ocak çıkışını sürdürdü

Geçen haftanın iki galip takımı Binatlı ile T.Ocağı haftanın açılış maçında Güzelyurt’ta karşı karşıya geldi.


Geçen haftanın iki galip takımı Binatlı ile T.Ocağı haftanın açılış maçında Güzelyurt’ta karşı karşıya geldi. Az bir seyirci kitlesi önünde ve soğuk bir havada oynanan maçı üç golle kazanan T.Ocağı  çıkışını bu zorlu deplasmanda da sürdürmesini bildi. Binatlı ise mutlak galibiyet parolası ile çıktığı bu önemli maçta fazla varlık gösteremeyerek sahadan yenik ayrılmak zorunda kaldı. T.Ocağı’nda Tonbara yaptığı iki asistle maçın kazanılmasında öne çıkan isim olurken, Ahmet Çoşkun, Akande ve Remzi’de kaydettikleri gollerle galibiyetin alınmasında büyük rol oynayan diğer oyunculardı. Maçın 77.dakikasında ise T.Ocağı Teknik Direktörü Hasan Topaloğlu ile Binatlı yardımcı antrenörü Ercan Atasay’ın hakem tarafından oyun alanının dışına gönderilmeleri maçın göze batan en önemli olaylarından biri oldu.

Maçın ilk yarısı vasat bir tempoda geçti. Her iki takımda temkinli bir oyun ortaya koydu. İlk yarı pozisyon açısından kısır geçti. Binatlı Burak, İsrael ve Offor ile rakip kalede etkili olmaya çalışırken, T. Ocağı Ahmet Coşkun, Tonbara, Remzi ve Akande ile Binatlı kalesinde gol aradı. İlk yarıda T.Ocağı daha net pozisyonlar bulan taraftı. Akande’nin direğe çarpıp dışarı giden gollük vuruşu, Tonbara’nın karşı karşıya topu kaleciye nişanlaması sonucunda Ocak beklediği golü bulamadı. Devre golsüz kapandı.

İkinci yarıya hızlı giren Ocak art arda bulduğu gollerle maçı koparmayı başardı. Önce Ahmet Coşkun, bir dakika sonra da Remzi kaydettikleri gollerle takımlarını öne taşıyan isimler oldu. Gelen gollerden sonra Binatlı rakip kaleye yüklenmek istediyse de bundan sonuç alamadı. Bir de üç oyuncu değişikliğini yaptıktan sonra Sami’nin sakatlanıp oyuna devam edememesi sonucunda Binatlı son yirmi dakikayı on kişi oynmak zorunda kaldı. Oyunun kontrolünü tamamen eline geçiren T.Ocağı Akande ile üçüncü golü bularak galibiyetini perçinledi. Özellikle ikinci yarıdaki oyunu ile sonuca giden T.ocağı çıktığı ikinci deplasman maçından da üç puanı hak ederek kazandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı