Köşe Yazarları

“No” panikÜst düzey bir spor örgütlenmemiz ve buna bağlı olarak organizasyon becerimiz var.
O kadar mükemmeliz ki, Uluslararası Olimpiyat Komitesi olimpiyatlar için hazırlıklar 7 yıl önce başlatılırken, FIFA Dünya Kupası için ev sahipliğini en az yıl önce dört yıl önce belirlerken uluslararası
yarışların organizasyonu için kılı kırk yararken, bizim bu tip zaman kayıpları ve gereksiz detaylarla uğraşacak lüksümüz yok.
Tesis desen tesis, elit sporcu desen sayısı gökyüzündeki yıldız sayısı kadar, uluslararası organizasyonlarda görev alan spor adamı gırla, hakemler dünya şampiyonası yönetmekten ülkeye gelecek zaman bulamadığı gibi, teknik direktör ve antrenörlerimiz seminer üzerine seminer vererek dünya sporunun gelişmesine kendini adamış durumda.
Hal böyle olunca işler kolay. Parmağı çıtlama süresinde al sana dünyada ses getirecek ambargo denilen cam kavanozu yaracak, ülke gençliğinin önünü açacak, gelecek nesilleri spor yapması için ilham verecek turnuvalar. ***

Böylesi bir yapının içinde sporumuzu yönetenler pek tabii ki önünde tişört iliklettirecek kadar saygın insanlar vesselam… Geleceğe yön verecek düzeyde zeki; değil dört yılı 14 yıl sonraki sorunlara bile çare üretecek kadar dahi. Bilimsel ve teknolojik destek alıp, grup çalışmasına önem veren, kendini geliştirmek için her fırsatı değerlendiren isminin önünde aldığı eğitimi ifade eden gıpta ile bakılacak bürokratlar ordusu. Sürekli beyin fırtınası yaratıp ciddi projeler ya da buna bağlı olarak olimpik branşlara karşı hassasiyeti başarılı sporcuları destekleyip, spor dünyasının taktirini alıp saygın kişilikli bireylere sahibiz… Ciddi ve sürekli revize edilen spor politikası oluşturmuş, Güney’deki rakip ülkenin sporcularını yakından takip edip, katılacakları turnuvaları önceden kestiren ve güçlü yapısı ile dünyadan onları izole edecek uluslararası kimliğe sahip cüzdanına değil ülkesinin geleceğine saygısı olan hak-hukuk deneyimi olan kadromuz var.
Hiçbirinin yaptıklarını allayıp pullayıp satması için yalakaya, kalemşöre ihtiyacı olmadığı gibi açılan ihalelerden komisyon almayacak kadar mideleri sağlam, eş-dost-oğul-yandaş girdabına kapılmayacak kadar da karakterli yöneticilerimiz var…

**

Her yıl organize etmekle gurur duyduğumuz, dünyanın dört bir tarafından sporcuların katılmak için bir birini çiğnediği Dr. Küçük Oyunları’nın organizasyonu için start verildi.
Toplam iki aylık bir süreç var. Yumurta deliğe geldi gibi görünse de telaş yapmaya gerek yok. Bizim üst düzey spor yapımız ve buna bağlı uluslararası saygınlığı olan spor adamlarımız bu işin altından alnının akıyla kalkar. Tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi. Uzağa hiç gitmeye gerek yok geçtiğimiz yıl olduğu gibi.
Şimdiden heyecanlanmaya başladım, Atatürk Stadı’na gidip oyunların açılış gecesi için bilet almak için kuyruğa gireceğim. 100 metre finalini görmek içinse birkaç bin sterline kıyıp ön sıralardan yer bulmam gerekiyor.

Başa dön tuşu