Köşe Yazarları

Namağlup geldiler, namağlup gittilerHiç kimse Yenicami’nin berabere kalarak ilk puan kaybını yaşadığı maçta kötü oynayarak puan kaybettiğini düşünmesin. Sahada aslanlar gibi yüreğini ortaya koyarak oynayan ve ne yaptığını bilen bir takım vardı o da Yeniboğaziçi’ydi.
İki takım da maça gelirken namağlup unvanları ile gelmişlerdi. Yeniboğaziçi üstelik ligin en az gol yiyen takım unvanını da elinde bulunduruyordu. Hal böyle olunca namağlup lider Yenicami’nin rakibi dişli bir rakipti. Yeniboğaziçi’nde yıldız futbolcular belki yok ama varını yoğunu ortaya koyan, terini son damlasına kadar akıtan ve en önemlisi de disiplinli bir takım, haddini bilerek oynayan bir takım vardı. Bülent Aytaç ile yola çıkarken bu takım ile  zor günlerde el sıkışmışlardı. Takımın ilgiye, maddi desteğe ve toparlanmaya ihtiyacı vardı. Sıkıntılı maddi imkanlar dert olsa da bunu dert etmeyen başkan Köseoğlu ile arkadaşları takıma inanarak eli taşın altına koydular. Maddi sıkıntılar bitmese de futbolcularına arkadaşça yaklaşmaları manevi destekleri ile bu takımı umulmayacak kadar iyi bir yere getirme imkanı yarattılar. Geçmiş haftalarda Bülent hocaya taraftardan tepkiler olsa da bunlara da göğüs gererek duruşları ile takımı ayakta tutmayı başararak lige damga vurdular.
Lidere Yenicami’ye gelince. Kazanma arzularını sahaya yansıtarak oynasalar da karşılarında puan almaya inancı tam olan diri bir takım vardı. Serkan ve Kenneth’in cezalı olmaları, Halil’in sakatlıktan çıkamaması Yenicami’nin handikapları oldu. Bunun arkasına sığındılar mı? Hayır. Ama geniş kadro da olsa eksikleri önemsenecek kadardı. Çünkü iyi hücum maç kazandırır, iyi savunma da şampiyon yapar. Yenicami bunları ne kadar iyi yaparsa o oranda başarılı olacaktır.
Maçın genelinde Yeniboğaziçi iyi savunma ve hızlı hücumlar yapmak için strateji belirlemişti. Bunda da başarılı oldular. Geriye düşseler de maçta mücadele ederek puan koparmaları bu takımın birlik ve beraberliğini gösteriyor. Sadece oyunun birçok bölümünde oyunu çok keserek tempoyu düşürdüler. Bunu fazla yapsalar da konu sağlıksa yapmalarında önemli bir sakınca olmamıştır.
Maçın tek tartışmalı pozisyonunda Ndoye gol yaptığı topu alırken pozisyonu off-side mı değil mi tartışması oldu. Bu pozisyonda Hüseyin Özkan duraklayıp tereddüt ederek devam deyişi akıllarda soru işareti yaratırken, en doğru pozisyonda onun olması da bize göre haklılığının payının daha çok olduğuna inanmak zorunda kalıyoruz.Başa dön tuşu