FutbolKöşe YazarlarıSpor

MTG kupa maçının antrenmanını yaptı…


Lider Mağusa Türk Gücü dünkü maçta hafta içi Cihangir ile yapacağı maçın adeta antrenmanını yaptı. Maçın başından sonuna kadar bir varlık gösteremeyen Küçük Kaymaklı çok şanslıydı ki, lider vites yükseltip üzerine çok gitmedi. Eğer öyle olsaydı, tarihi bir yenilgi ile geri dönebilirlerdi. Rakipleri o kadar kötüydü ki, kendileri de maça çok asılmadı.

İlk yarı 3-0 bittikten sonra ikinci yarıda tempoyu daha da düşürdü. Küçük Kaymaklı futbolcularının maçın başından sonuna kadar sahada bir varlık göstermemeleri, liderin işini daha da kolaylaştırdı. Çok genç bir kadrodan kurulu olan Kaymaklı ile liderin kadrosu mukayese edildiğinde büyük bir güç farkının olduğu ortada idi. Ama her ne kadar ortada bir “sıklet” farkı olsa da ben Kaymaklı’dan biraz daha mücadele beklerdim. Ama bunu hakem son düdüğü çalana kadar sahada göremedik.

MTG attığı goller yanında düşük tempoda oynamasına karşın, birçok gol pozisyonu buldu. Oyuncuların biraz da skorun verdiği rahatlıktan dolayı bu net pozisyonları harcaması skorun daha da büyümesine engel oldu. Önceki akşam liderin takipçisi olan Doğan Türk Birliği’nin mağlup olması MTG’yi şampiyonluk yolunda daha da rahatlattı. MTG her maçını kazanırken rakipleri de aldığı sonuçlarla adeta ekmeğine yağ sürmeye başladı.

Ligin bitmesine daha uzun bir süre olmasına rağmen, MTG’yi şampiyonluk yolunda yetişecek bir takım olduğuna bu saatten sonra inanmıyorum. Futbol oyununda böyle peşin konuşmanın yanılgıya neden olacağını bile bile görünen köyün de kılavuz istemediğini savunuyorum.

Dün Lider, Kaymaklı karşısında hiç zorlanmadı. Hafta içi oynayacağı kupa maçının canlı antrenmanını yaptı dersem abartı yapmam. Hakem kadrosu bana göre sorsanız en rahat maçlarını yönettiler. Buna futbolcular da yardımcı oldu. Yazımın başında belirttiğim Küçük Kaymaklı’nın hiç varlık gösterememesi, mücadele etmemesi hakemlerin maçı rahat yönetmesine neden oldu.
Başa dön tuşu