Köşe Yazarları

MTG kazandı ama…


Dün lider Mağusa Türk Gücü 2. devrenin ilk maçında evinde konuk ettiği Merit Alsancak Yeşilova karşısında galip geldi ama zorlandı dersem abartmış olmam. Maçın berabere bitmesi hiçtendi. Yeşilova rakip kalede çok etkili gibi görünmedi ancak maçın başından sonuna kadar özellikle orta sahada lidere oranla daha etkiliydi.

MTG, 30. dakikada Dinopeter’in güzel golü ile öne geçmesine karşın, maçın sonuna kadar rakibini ezen, organize ataklarla gelen bir takım görüntüsü vermedi. Bana göre bu galibiyette MTG önce Yeşilova kalecisi İrfan’a daha sonra da maç 2-1 iken Adil’e çarpıp direkten dönen ve Hamis’in vuruşunu çizgiden çıkaran Beyazi’ye dua etmeli. Maç 2-2 de bitebilirdi.

MTG maça Yasin ve Mehmet Erol’suz başlayınca, önce orta alan hakimiyetini maç sonuna kadar ele geçiremedi. Sonra da Yasin’in etkili sağdan bindirmelerini yapamadı. MTG’de tek göze çarpan Dinopeter belki ilk yarı güzel bir gol attı. Ancak, topu gereğinden fazla ayağında tutunca top kayıpları yaşadılar. Maçın 2-1 olmasından sonra MTG oyuncuları tedirgin oynamaya başladı. Bu tedirginlik de rakibin üzerlerine gelmesine imkan tanıdı.

Yeşilova ikinci yarıya Burak’la başlasa, daha da etkili olabilirlerdi diye düşünüyorum. Burak’ın oyuna girmesiyle Yeşilova’nın atakları daha etkili olmaya başladı. Oyuna sonradan giren Sadık, topla çok buluşamadığı için takıma nasıl katkı koyacağını önümüzdeki haftalarda göreceğiz diye düşünüyorum. 17. dakikada Halil Uçar’ın kendi kalecisi ile çarpışmasından sonra yerde hareketsiz yatması hepimizi çok korkuttu. Hastaneye kaldırılan Halil’in ciddi bir şeyi olmadığını öğrenmek bizi rahatlattı. Halil’e geçmiş olsun diyorum.

Gelelim Yeşilova takımının teknik direktör olarak anlaştığı Toygar Davulcu hocaya. Bir takımın teknik direktörü olarak yönetimle anlaşmışsan maça tribünde değil, yedek kulübesinde çıkacaksın. Hiçbirimiz buna anlam veremedik.  MTG, kazanarak liderliğini devam ettirdi. Ancak özellikle maçın sonlarına doğru karşılaşmayı izlemeye gelenlere sancı çektirdiler. Yeşilova’ya değinirsem, Burak oyuna daha erken alınmalıydı.

Bir de Billy Mehmet eğer sakat değilseydi, oyuna alınıp gol bulabilirlerdi diye düşünüyorum. Hakem Kerem Eran ve yardımcıları güzel bir maç yönettiler. Hakemlerin konuşulacağı skora etki eden kararlar üretmedikleri gibi özellikle Kerem hocanın topu oyunda tutma gayreti taktire değer bir yönetim şekliydi.



Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı