Köşe Yazarları

Mormenekşe tatili hak etti


Süper Lig play-out ikinci maçında Mormenekşe, Hamitköy’ü rahat geçerek ligde kalmayı garantiledi ve tatili hak etti.
Ligden düşecek olan ikinci takımı belirleyecek kader maçlarında KKTC sınırları içinde belki de en kötü zemine sahip Serdarlı Sahası’nın seçilmesi enteresandı. Adil olma adına santimetre hesabı yapan federasyonun birazda da futbol kalitesini yükseltecek nitelikte bir stat özelliğini düşünce hiç de fena yapmaz.
Her iki takımın galibiyet arzusuna saha zeminin de azizliği eklenince bol pozisyonlu ve zevkli bir mücadele yaşandı.
Hamitköy daha ilk saniyeden rakip üzerine yüklenip pozisyon kovalasa da Mormenekşe kontrollü oyunla, alan daraltıp kaptığı toplarla rakip kaleye daha kolay inen taraf oldu.
Duran topta Ahmet Arıtaş’ın kafa ile bulduğu erken gol Mormenekşe’nin ekmeğine bal sürerken beraberlik için rakibin yüklendiği her ciddi atağın arkasında Burak, Cemil ve Sami net pozisyonlar buldu. Kritik anlarda kaleci Devrim’in müthiş kurtarışları jübile düşüncesinin erken olduğunu gösterdi. Devrim; Hamitköy’ün umutlarına set çekerken devrenin sonunda ve ikinci devrenin başında genç Burak’ın akıllı dolu iki golü maçın özeti oldu. Mormenekşe’nin önümüzdeki haftayı Serdarlı maçını düşünerek değil, tatil planları yaparak geçirecek.
Hamitköy, kart cezalısı Alen’in yokluğuna karşın oldukça istekli ve etkili oynadı. Hem son vuruş eksikliği hem de rakip kalecinin müthiş becerisi bu enerjiyi tabelaya yansıtmadı. Hücuma çıkarken savunmanın rakipten uzak kalması, başta Hamza olma üzere affedilmez bireysel hatalar maça erken havlu atılmasına neden oldu. 
7 lig, 2 de play-out maçı olmak üzere 9 karşılaşmada üç puan sevinci yaşayamayan Hamitköy’ün kaderi Pazar günü oynanacak Yeniboğaziçi maçına kaldı. Hamitköy ligde kalmak için en son mağlup ettiği Yeniboğaziçi karşısında bir kez daha kendini sınayacak.  Ligden düşecek takımı belirleyecek süper finalde avantaj yerine kazanan esası alındığına göre “Ya herro ya merro”.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı