Miniklerin ilk mezuniyet sevinci - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
Eğitim

Miniklerin ilk mezuniyet sevinci

ODTÜ Montessori Okulu 2017-2018 Akademik Yılı’na muhteşem bir tören ile veda etti. ODTÜ Montessori Okulu öğrencisi 14 çocuk, okul bünyesinde önceki gün düzenlenen törende diplomalarını aldı.

KKTC’de Montessori eğitim sistemi ile 0-6 yaş grubu çocuklara kreş ve anaokulu hizmeti veren Kıbrıs Montessori Okulları’nın ODTÜ şubesinde önceki gün mezuniyet coşkusu yaşandı.


Okulda düzenlenen törene, Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Direktörü Hatice Düzgün ve ODTÜ Montessori Okulu çocuklarının yanı sıra aileleri, okul öğretmenleri katıldı.

Çocukların ellerinde meşale ve Montessori eğitim sistemini vurgulayan yaftalarla tören alanına girişi ile başlayan mezuniyet töreni, yaşam hakları elinden alınmış, savaşlarda ve savaş nedeni ile aileleri ile birlikte ülkelerinden kaçarken yaşamlarını kaybeden çocuklar anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulup ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Törende Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün ve ODTÜ Montessori Okulu Müdürü Bilgün Aligüllü Avcı, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.

Düzgün ve Avcı’nın konuşmalarının ardından Montessori materyali devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Mezuniyet kutlamaları mezun çocukların güne özel hazırladıkları dans ve drama gösterilerinin sunumu ve şiir dinletileri ile devam etti. Çocukların birbirinden güzel sunumunun ardından diploma törenine geçildi.

Törenin ardından ODTÜ Montessori Okulu’nda 2017-2018 eğitim döneminde yapılan etkinliklerin bulunduğu mezuniyet albümü incelendi, veliler anı defterine duygularını yazdı

Duygu seli yaşandı

Kıbrıs Montessori Okulları’nın ODTÜ şubesinde yapılan mezuniyet törenlerinde coşku, heyecan, hüzün ve gurur bir arada yaşandı.

Mezun olan çocuklar büyük bir heyecan ile diplomalarını alırken aileler çocuklarını mezuniyet cübbeleri ile görünce duygulu anlar yaşadı.

Öğretmenler ise çocukların başarıları ile gururlanırken onlardan ayrılacağı için hüzünlendi bir yanları buruk kaldı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar