Köşe Yazarları

Minareler görünmeye başladı

Kasap et, koyun can derinde deyiminin cuk oturduğu maçta Bağcıl, Serdarlı’ya geçit vermeyerek alt sıralardaki ateşi bir o kadar daha körükledi.
Ligden sonra hafta içi kupaya da veda ederek sezonun son üç haftasına sosyal aktivite moduna geçen Bağcıl, Serdarlı karşısında beklenenin üzerinde bir maç çıkararak olası dedikoduların oluşmasına izin vermedi.
İlk yarıda orta sahanın defansa yakın oynaması sonucu kompak bir şablonla dizilen Bostancı ekibi rakibe boş alan bırakmayıp kontra toplarla gol aradı.
Savunmada Erbay ve Samory’nin hatasız oyununa Jeffrey’nin de hem defansif hem de ofansif katkısı eklenince Bağcıl ipleri eline kolay aldı. Savunmadan organize çıkıp Jeffrey’nin yanı sıra Hakan Altın’ın şekillendirdiği ataklarda ilk yarıda sürpriz koşular yapan Cenker, ikinci yarıda ise Ertaç’ın ağları havalandırması üç puanı Bostancı’ya taşıdı. Attığı golün yanı sıra bir de asistle oynayan Ertaç skora direk etki eden isim olurken Bağcıl’ın kazandığı üç puanda belki de sezonun en iyi maçını çıkaran kaleci Ahmet’in de payı büyüktü.
Küme düşme bölgesinden uzaklaşamadığı için şiddetle puana ihtiyacı olan Serdarlı, kupa yorgunu Bağcıl’a dişini geçiremedi.
Alan savunmasını iyi yapan rakibi karşısında ilk yarıda sahanın da bozuk olması nedeniyle ayağa top yapamayan Mesarya ekibi pozisyon üretmekte zorluk çekti. Koca devrede iki duran topta Kabore ile golle burun buruna gelen kırmızı-beyazlılar bunları da tabelaya yazmayı beceremedi.
İki bek Mustafa ve Salih’in hücuma çıkma sevdası ofansa bir şey katmadığı gibi savunmada inanılmaz hatalarda yaparak rakibin hücumlarına yaldızlı davetiye çıkardı. Mete’nin şut pas seçimlerinde yanlış karar vermesi Ali ve Efe’nin ise yeterli katkıyı sağlayamaması Serdarlı’nın rakip üzerinde baskı kuramamasına neden oldu.
İkinci devrede ileride basıp Bağcıl’ın kolay çıkmasına izin vermeyen Serdarlı, Ufuk Fırat’ın çabası ile hücumda iyi organize oldu. Ev sahibi ekip kornerden gelen topta Faye ile beraberliği bulsa da Kabore büyük çabasına karşın skor üretmemesi üzerine çabalar sonuçsuz kaldı. Gol için alınan risklerin bedeli Raif’in pozisyon hatasından kaynaklanan ikinci gole sebep olurken Bağcıl’ın sayısı ile ümitlerde tükendi. Serdarlı ikici yarıdaki çabasıyla en azından bir puanı hak eder bir oyun çıkardı ancak kadro kalitesi ve derinliği sığ olan bir ekipten daha fazlasını beklemek anlamsız. Son iki haftaya girilirken Cihangir ve K. Kaymaklı maçlarından yeterli puan çıkaramazsa Serdarlı’nın geldiği gibi Birinci Lig’e gidecek yolcuları arasında olma ihtimali gittikçe artıyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı