Köşe Yazarları

Maç ilk devreden bitti

Merit Alsancak Yeşilova, cezası nedeniyle Çatalköy Nihat Bağcıer Stadında konuk ettiği Gençler Birliği karşısında ilk yarı üç ve ikinci yarıda bulduğu tek golle 3 puanın sahibi oldu ve ligdeki çıkışını sürdürdü.

Yeşilova ilk yarım saatlik bölümde bulduğu üç golle maçı erken kopardı.

Yeşilova ilk devrede oyunun tam hakimiydi. İyi başlayan oyun ve erken gelen goller takımın daha rahat bir oyun ortaya koymasına neden oldu. Orta sahada Adeleke oyuna yön veren oyuncuydu. Takımını iyi yönetti. Savunma ve hücum organizasyonunu iyi yaptı. Buldukları goller hazırlanış bakımında organize gelişen ataklar neticesinde oldu. Hücum bölgesinde güzel ataklar yaptılar. Rakip kalede tehlikeli atakları oldu. Buldukları gol pozisyonunun dördünü de gole çevirdiler. Savunmada dikkatliydiler. Mustafa sağ hücum oyuncusu olarak görev yaptı. Takımının ilk gölünü atan oyuncuydu, başarılıydı. Lua Lua oynuyor ve yanındaki oyuncuları da oynatıyor. Genç oyunculara maç içinde çok pozitif katkı sağlıyor. Takım olarak bir çıkış yakaladılar, dünkü maçta da kazanarak ligdeki çıkışlarını sürdürdüler.

Gençler Birliği ligdeki kötü gidişatına yeni hocası Bülent Aytaç’la dur diyemedi. Kaybetmeye devam ediyor. Maça kötü başladılar, bunun neticesinde kalelerinde gol gördüler. İlk devreyi farklı bir skorla yenik tamamladılar. İkinci devre daha iyiydiler ama maç ilk devreden bitmişti. Sonuç olarak Gençler Birliği play-out mücadelesini oynamaya kabullenmiş gibiydiler. Taraftar takımı terk etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı