Köşe Yazarları

Maç hakemin bitiş düdüğü ile biterGeçen haftanın iki mağlup takımının yara sarmak için çıktıkları maçı güzel bir sonbahar pazarında seyrettik. İlk yarısı cılız birkaç atakla geçen karşılaşma, maçı seyretmeye gelen seyircilere hiç zevk vermedi. İlk 45 dakikada kayda değer tek olay, G. Gücü defansının bir türlü uzaklaştıramamak için yarıştığı topu, defansından öne çıkan İ. Faye ağlara gönderdi. İlk devrede Gençlik Gücü adına forvet hattında tek kalan Özgür, bir şeyler yapmaya çalıştı.
İkinci yarının da ilk yarıda olduğu gibi heyecansız, pozisyon zenginliği olamadan geçeceği tahminimiz, ikinci yarının başlamasıyla bizi yanılttı. 60. dakikada Serdarlı İ. Kabore ile farkı ikiye çıkarıp rahatlayacak bir pozisyonda, Kabore’nin uygun durumda kafa ile topu kalecinin kucağına atmasıyla net bir golden oldu. Bir dakika sonra ikinci yarıda forvet hattını daha kalabalık tutan Gençlik Gücü bunun yararını gördü. Bu kez Serdarlı defansının seyirci kaldığı pozisyonda Özgür vücudu ile topu iterek Serdarlı filelerine gönderdi. Serdarlı daha ne olduğunu anlamadan maçın en başarılı oyuncularından olan Boris, yalnız başına Serdarlı ceza alanı önüne kadar sürdüğü topa sert vurdu ve durumu 2-1’ getirdi. Bu golden sonra biraz silkinip kendine gelen Serdarlı 6 dakika sonra Ufuk Fırat’ın ayağından bulduğu golle skoru 2-2 yaptı. Bu dakikadan sonra maçın bu şekilde bitmesini istercesine Serdarlı tempoyu düşürdü.
İkinci yarıda Mehmet Solkanat’ın yaptığı Hakan ve Borga değişikliği G. Gücü’nün hücum hattını güçlendirdi. Maçın 90. dakikasında sağ taraftan Serdarlı ceza alanı içine yapılan ortayı savunma seyredince sahanın en kısa boylu oyuncusu olan Hakan, güzel bir kafa vuruşu ile gole çevirdi. Bu gol Serdarlı üzerinde soğuk duş etkisi yaptı. Serdarlı’nın farkında olmadığı, maçın hakem bitti düdüğünü çalana kadar devam ettiği gerçeğini 90+4. dakikada Özgür’ün kaleciyi de geçerek attığı 4. golde fark etti. Ama bu fark ediş çok geçti. Çünkü hakem Mehmet Malek, oyunu Serdarlı başlatmadan maçın bittiği düdüğü çaldı. Maç şimdi bitmişti. G. Gücü’nün forveti olan Özgür’ün ağırdır, kiloludur eleştirilerine hiç katılmıyorum. Adam her maç iki üç gol atıyorsa, beni kilosu falan ilgilendirmez. Takıma olan faydası ilgilendirir. Sahanın yıldızlarından olan Boris, ikinci yarıya bir başka oyuncu gibi çıktı. Aldığı her topta Serdarlı defansını geçti. Maçın hakemleri maçın sonucuna tesir edecek hatalar yapmadı. Maçın sonlarına doğru, G. Gücü’nün baskısının arttığı anlarda Volkan’a taç atmaya çalışırken, tribünlerden atılan pet şişe, Serdarlı seyircisine yakışmadı. Serdarlı maçlarına kendi sahalarında seyirci ilgisi hayli fazladır. Ancak havalar şimdi güzel ve güneşli. Birkaç hafta sonra başlayacak olan yağmurlu günlerde üzeri açık olan tribünlere hangi seyircinin geleceği merak edilen bir başka konu. Yani Serdarlı yönetimi, yağmurlu havalarda, aptal gibi ıslanmak pahasına bu stada seyirci geleceğini beklememektedir herhalde. Takımlar bize dün ikinci yarıda çok güzel bir mücadele ve görmek istediğimiz pozisyonları seyrettirdiler. Ancak Serdarlı futbolcuları hakemin bitiş düdüğünü beklemeden oyunu bırakınca, sonuç da böyle oldu. Maç boyunca, Serdarlı kenar yönetiminin 94 dakika boyunca hiç oyuncu değişikliğine gitmemesi, takımın canlanamamasına da bir etken oldu bence…


Başa dön tuşu