Köşe Yazarları

Lider yine tökezledi

Lider Yenicami dün puan cetvelinin alt sıralarında bulunan Yeni Boğaziçi karşısında da puan kaybederek takipçilerinin umutlarını artırdı.

Aslında dünkü beraberlikten sonra Doğan Türk Birliği’nin daha çok üzülmesi gerekir. Önceki akşam aldıkları mağlubiyet, galibiyetle sonuçlanmış olsaydı, puan farkı 2 kalacaktı.

Ama liderin bu beraberliği bugün oynanacak Çetinkaya’yı daha da ilgilendiren bir sonuç ortaya çıkardı. Maça gelince, gol ayağı Ebuka’dan eksik olan lider, maç boyunca daha baskılı oynar gibi görünse de, öyle bu gol nasıl kaçar dedirtecek pozisyonlara giremedi. Topla daha çok oynadı.

Ayağa daha isabetli paslar yaptı. Ancak net pozisyonlar üretemedi. İyi bir savunma yapan Yeni Boğaziçi karşısında son vuruşlarda Ebuka’yı çok aradı. Özellikle defansta Keita Ousmane gelişen bütün Yenicami ataklarına kritik müdahaleler yaparak büyük tehlikelere engel oldu.

Lider üç haftadır oynadığı karşılaşmalarda sahadan beraberlikle ayrılıyor. Cepten yediği bu puanlar geriye kalan 18 puanlık periyotta başına ummadığı işler açabilir. İki hafta üst üste puan cetvelinin en alt sırasında bulunan iki takım ile berabere kalması bir yerde bazı sıkıntılar var gibi görünüyor.

Topla daha çok oynamak veya daha çok ayağa pas yapmak, gol atamadıktan sonra hiç bir önem taşımaz. Yeni Boğaziçi dün lider karşısında gol atmak için değil de daha çok gol yememek adına bir oyun oynadı. Savunmada hiç hata yapmadı. Biraz hücumu düşünüp rakibin üzerine gitme cesaretini gösterse gol bile bulabilirdi. Liderin dünkü maç için bir gün önce en yakın takipçisi olan Doğan Türk Birliği’nin 3 puan kaybetmesine sevinmeli, aksi taktirde puan cetveli çok farklı bir şekle girebilirdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı