Köşe Yazarları

Lefke’nin öfkesi

Süper Kupa’da bir hafta önce Yenicami’ye uzatmalarda kaybeden Lefke, sezonun ilk maçında öfkesini Çetinkaya’dan çıkardı.

Lefke’nin, başkent deplasmanında Çetinkaya’yı kolay geçip tarihi farkı yakalamasındaki en büyük iki faktör Erdinç ve Faye’nin sorumsuzca kırmızı kart görmesidir. İlk yarının 36’ıncı dakikasında önce Erdinç’in kaleye gitmekte olan topu elle kesip oyun dışı kalması ve bu pozisyonun üzerinden daha 6 dakika geçmeden bu kez Faye’nin ceza sahası içinde Aziz’i yere indirmesi Lefke’nin galibiyetinde başrol oynadı. Bu pozisyonlarda arka arkaya kazanılan iki penaltıyı da Kasım’ın gole çevirmesi ile Lefke sazı eline alıp çaldı ve söyledi. Çetinkaya futbolcuları da sadece dinleyerek eşlik etmeye çalıştı.
Çetinkaya’da daha bir hafta önce futbolcuların kazan kaldırıp “Bizimle ne başkan ne de yönetim ilgileniyor” açıklamalarından sonra dün Lefke karşısında alınan farklı yenilgi Çetinkaya’yı daha sezon başlamadan bitirmiştir.
Çetinkaya Lefke’ye yenilebilirdi ama bu kadar farkla değil. Sarı kırmızılıların, karşılaşma henüz daha 0-0 devam ederken orta sahada topu tutup ileriye taşıyacak lider bir futbolcusunun olmadığı ilk bakışta göze çarpıyordu. Ama yine de orta sahayı Lefke’ye veren Çetinkaya’nın gücü arka arkaya gelen penaltı golleriyle yıkılırken, sahada 9 kişi ile ikinci yarıdaki gücü daha da kırıldı.
Evrim Belge’nin de 81’inci dakikada maç 5-1 iken oyuna girip 84’üncü dakikada Cedric’i ceza sahası içine girerken düşürmesi üzerine kırmızı kartla oyun dışı kalması Çetinkaya’yı 8 kişi bırakırken Lefke’de golleri arka arkaya bulup farka gitti.
Lefke sezonun ilk maçında Çetinkaya’ya fark atarken bu sezon şampiyonluk hesapları yapan takımlara da gözdağı verdi. Çetinkaya’yı Lefke karşısında izlerken üzüldüm. Bir takım bu kadar acınacak hale geliyorsa demek kulüp içinde sorunlar hala bitmedi.
Karşılaşmanın hakemi Fehim Dayı’nın ilk yarıda verdiği iki penaltı ve kırmızı kart kararları doğruydu. Ancak Faye’nin kırmızı kart gördüğü pozisyonda Çetinkayalı futbolcuların uzun süreli ofsayt itirazları görüntülerin yeniden izlenmesi ile ortaya çıkacaktır. Ama Evrim’in Cedric’i ceza sahası içinde yere indirmesinde gösterdiği kırmızı kart doğru değildi. Çünkü Evrim’in yanında başka Çetinkayalı futbolcular vardı.
Çetinkaya’nın önce kendi önünü süpürmesi ve temizlemesi gerekir. Yoksa sezonun ilk maçında alınan bu farklı yenilginin şokundan çıkamazlar.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı