Köşe Yazarları

Lefke zorlanarak kazandıBatı bölgesi derbi karşılaşmasında Lefke ile B. Bağcıl Karadağ’da karşı karşıya geldi. Ligde zirve yarışından kopmak istemeyen Lefke ile alt sıralardan kurtulmak isteyen B. Bağcıl arasındaki bu önemli maçta tek golle üç puanı alan ev sahibi Lefke oldu. Ancak oyunun geneline bakarsak deplasman ekibi B.Bağcıl’ın daha etkili bir oyun ortaya koyduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Oyuna Bağcıl daha atak ve daha istekli başladı. Oyunu iyi domine eden ve daha organize olan Bağcıl rakip kale önünde önemli fırsatlar buldu. Özellikle Ertaç, H.Sadıklar ve Raif’in sürüklediği akınlar Lefke kalesinde oldukça etkili oldu. Ertaç’ın yakaladığı önemli iki fırsatta günün başarılı ismi kaleci Mehmet gole izin vermezken, takımını ayakta tutan isim oldu. Girdiği bu pozisyonları değerlendiremeyen Bağcıl, duran bir topta golü ağlarında görünce atamayana atarlar sözü bir kez daha gerçekleşmiş oldu. Tabii frikikten Kasım’ın kaydettiği golde topun çizgiyi tamamen geçmediği itirazında bulunan Bağcıl futbolcuları ve kenar yönetimi bu pozisyona çok büyük tepki gösterdiler. Ancak gösterilen tepkiler kararı değiştirmedi ve ev sahibi Lefke ummadığı bir anda öne geçmiş oldu. İlk yarının son anlarında Hüseyin Sadıklar’ın gole giden vuruşunu Arif Solkanat çizgiden kafa ile çıkarırken, soyunma odasına takımının galip gitmesini sağladı.
İkinci yarıya her iki ekipte karşılıklı ataklarla başladı. Ev sahibi Lefke cezalı iki oyuncusu Sherman ve Aziz’in yokluğunu bu yarıda da oldukça hissetti. İleriye bir türlü top taşıyamayan Lefke kalesinde zor anlar yaşadı. Ancak kaleci Mehmet ve defansta Aykut’un son müdahaleleri rakip takıma gol şansı tanımadı. Bağcıl’ın gol ayakları da suskun kalınca bu önemli maçı zorlanmasına rağmen Lefke kazanmasını bildi ve zirve takibini sürdürdü. B. Bağcıl aslında dün ortaya koyduğu mücadele ve oyun ile bu zorlu deplasmandan puan veya puanlarla dönebilirdi. Fakat buldukları net pozisyonları gole çeviremeyince sahadan eli boş ayrılmış oldular.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı