Lefke kazanmasını bildi

13 Ekim 2013 Pazar | 11:29
Kıbrıs Town Houses

 

Lige şampiyonluk parolası ile giren K. Kaymaklı üçüncü hafta maçında zorlu Lefke deplasmanına konuk oldu. Rakibine tek golle boyun eğen başkent ekibi, ligdeki ilk yenilgisini alarak taraftarlarını üzdü. Maça her iki takımda kontrollü başladı. Lefke rakibin etkili gol silahı Esin Sonay’ı tecrübeli futbolcusu Salih Say ile kontrol ederken bunda da maç boyunca etkili oldu. Nitekim Salih bütün hücum organizasyonların da Esin’e pek fırsat tanımadı. Bu böyle olunca Kaymaklı istediği pozisyonları çok az bulabildi. Orta alanda Yakup ve Arif Öztürk’ün mücadeleci oyunları Lefke’nin rakibine karşı direncini ayakta tutmayı başardı. Buna bir de ileride Sherman, Smart ve Kasım’ın katkıları da eklenince Lefke maça ortak olmasını bildi. İlk yarıda her iki takımın atakları sonuç vermeyince devre golsüz eşitlikle sona erdi.

İkinci yarı Kaymaklı Sabri, Hamis ve Yasin Kurt ile uzaktan Lefke kalesini yokladı ama sonuç alamadı. Bu baskıları atlatan Lefke, Cahit’in boş pozisyonda topu ağlara gönderememesi sonucu mutlak bir golden oldu. Tabi kaçan bu pozisyon gelecek olan golün habercisi oldu. Kasım’ın nefis pasında Sherman bir anda kaleci ile karşı karşıya kaldı ve akıllı bir vuruşla takımını öne geçiren golü kaydetti. Gelen bu gol Kaymaklı üzerinde soğuk duş etkisi yarattı. Daha sonra Debola ve Yasin Kansu’yu oyuna alarak beraberliği sağlamaya çalışan Kaymaklı Lefke kalecisi ve defansını aşamadı. Tabii buna takımın tutuk oyunu da eklenince yenilgi kaçınılmaz oldu.
Sonuç olarak Lefke hak ettiği üç puanı tek golle alarak ligdeki ilk galibiyetini almış oldu.
Hakem Kerem Eran’ın ilk yarıda Kaymaklı futbolcusu Çağan’nın Smart’a yaptığı hareket sonrası göstermediği sarı kart tartışmalara neden oldu. Bunun dışında hakemler iyi bir maç yönettiler diyebiliriz.