Köşe Yazarları

Lefke Joseph ile güldüGeçen haftanın iki yaralı takımı Lefke ile T. Ocağı Karadağ’da karşı karşıya geldi. Beş golün atıldığı, iki kırmızı kartın çıktığı maçta gülen ev sahibi Lefke oldu. Hafta arası Deniz Enyong’u gönderen Lefke’de Arif Solkanat ve Aziz sakatlıklarından dolayı takımlarındaki yerlerini alamazlarken, T. Ocağı’nda da defansın tecrübeli oyuncusu Süleyman cezası nedeniyle zorlu karşılaşmada görev yapamadı. Oyuna çok istekli ve arzulu başlayan Lefke ilk on beş dakikada 2-0 öne geçmeyi başardı. Bu sezon transfer edilen siyahi futbolcusu Antony ile öne geçen Lefke, Emrah’ın kendi kalesine attığı golle bir anda iki farklı üstünlüğe ulaştı. Arka arkaya gelen gollerle iki farklı yenilgiye düşen T. Ocağı, hemen toparlanmasını bildi ve iki dakika içerisinde skora dengeyi getirmeyi başardı. Bir de bunlara Lefke’nin golcü oyuncusu Kasım’ın haklı bir şekilde kırmızı kart görmesi, maçtaki tüm ibreyi konuk T.Ocağı’na çevirdi. Skor avantajıyla birlikte Kasım’ı da kaybeden Lefke ilk yarıyı berabere bitirmeyi başardı.
İkinci yarıya daha tempolu başlayan Ocak Lefke kalesi önünde etkili görünmeye başladı. Murat Gertik ve Hasan Uğur ile pozisyonlar üretti. Ancak 58.dakikada Emrah Şehsuvaroğlu’nun kırmızı kart görmesi oyunda tekrar dengenin sağlanmasına neden oldu. Bu pozisyonda hakem Fehim Dayı kendisine vurduğu gerekçesiyle Emrah Şehsuvaroğlu’na direkt kırmızı kart gösterdi. Tabii hakemin bu kararı Ocak cephesinin çok büyük tepkisine neden oldu. Verilen bu karar hafta boyunca spor kamuoyunu oldukça meşgul edecek gibi görülüyor.
Sayıların eşitlenmesinden sonra Lefke oyuna daha fazla hakim olmaya başladı. Nitekim günün başarılı isimlerinden Joseph defanstan çıkarak attığı golle takımını galibiyete taşıyan isim oldu. Golden sonra ve özellikle oyunun son bölümlerinde Lefke farkı daha da artırabilirdi. Bunun yanında eğer Ocak forvet elemanları da biraz becerikli olsalardı en azından sahadan bir puanla ayrılabilirlerdi. Sonuç olarak sıkıntılı günler geçiren Lefke üç puanı alarak biraz olsun rahatladı.
Bir de şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Oyunda kaldığı süre içinde bir gol atan ve takımın eksik olduğu anlarda Ocak defansını oldukça zorlayan Antony’nin rakip on kişi kaldıktan sonra oyundan alınmasına bir anlam veremedim. Tribünde oturan taraftarlarda bu değişikliğe eleştiri getirdiler. Bir parantezde Kasım’a açmak istiyorum. Yaptığı hareket hiç doğru değildi. Maç berabere gelmiş, takımın sana ihtiyacı var. Sen kalk faul verilmedi diye ayakkabını hakeme fırlat. Bu affedilecek bir davranış değil.


Başa dön tuşu