Köşe Yazarları

Lefke güle oynayaGeçen hafta ikinci yarıdaki ilk yenilgisini alan Lefke, evinde konuk ettiği MTG’yi 3-0’lık net bir skorla yenerek üç puanın sahibi oldu. K.Kaymaklı maçından sonra hafta içi yapılan girişimlerle bu maça ideal kadrosu ile çıkan MTG sahada bir varlık gösteremeyince, bu önemli maçtan eli boş ayrıldı.

  Oyuna her iki ekipte karşılıklı ataklarla girmesine rağmen, ilerleyen dakikalarda rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Lefke, maçı baştan sona hakimiyetinde götürdü. Eğer Lefke gol ayakları biraz daha dikkatli olsalardı fark daha fazla olabilirdi. 21.dakikada Smart’ın nefis golü ile öne geçen ev sahibi ekip, hemen beş dakika sonra Kasım’ın penaltı golü ile farkı ikiye çıkardı. Farkın ikiye çıkmasından sonra MTG oldukça demoralize oldu ve maç ev sahibi ekibin atakları ile geçti. İlk yarının sonlarında Nurettin’in gollük vuruşunu Mehmet kornere çelince devreyi Lefke 2-0 üstünlükle kapadı.
   İkinci yarının başlarında Salih Say’ın kafa golü ile farkı üçe çıkaran menekşe-beyazlılar maçı da koparmasını bildi. Gelen üçüncü gol MTG’nin tüm direncini kırarken, Lefke forvetleri gol kaçırma yarışına girdi. Kasım’ın direkten dönen şutu, Smart ile Fırat’ın kaleci ile karşı karşıya kaldıkları pozisyonları değerlendirememeleri farkın daha fazla olmasını engelledi.
   Doksan dakika sonunda net bir galibiyet alan Lefke, kupa maçı öncesi oldukça moral buldu. Konuk MTG ise aldığı bu yenilgi ile kendini oldukça zora soktu. Kalan haftalar da gösterecekleri performans ligdeki durumları açısından belirleyici olacak kanaatindeyim.
   Karşılaşmanın hakemleri ise iyi bir yönetim göstererek maçı sorunsuz tamamladılar.

Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı