Köşe Yazarları

Lefke farka koştu


İki takım açısından büyük önem taşıyan maçta Lefke, sahasında konuk ettiği Gençlik Gücü’nü beş golle geçerek ligdeki çıkışını bu hafta da devam ettirdi. İlk yarıda üç, ikinci yarıda da iki gol bulan ev sahibi ekip, bir de penaltı atışından yararlanamadı. Aldığı bu farklı galibiyetle taraftarlarının yüzünü güldüren Lefke, ligdeki durumunu da sağlama almaya başladı. Konuk G.Gücü ise bu zorlu deplasmandan istediği sonucu alamadı ve bu haftayı da puansız kapatarak, umutlarını gelecek haftalara bıraktı.

Maçın ilk bölümlerinde her iki takımda önemli bir pozisyon bulamadı. Ev sahibi Lefke özellikle Çağrı ve Candy ile rakip kalede etkili olmaya çalıştı. Nitekim bunların bir tanesinde Çağrı’nın ortasında Kasım biraz da kalecinin hatalı çıkışından takımını öne geçiren golü kaydetti. Golden sonra her iki takımdan da karşılıklı ataklar izledik. Ancak duran toptan Yılmaz’ın vuruşu baraja çarpıp gol ile sonuçlanınca ev sahibi ekip iki farklı üstünlüğü yakalamış oldu. İlk yarının sonlarında ise Kasım’ın ortasında Hakan’ın ters vuruşu ağlara gidince Lefke soyunma odasına üç farklı üstünlükle gitti.

İkinci yarıya Burak’ın golü ile giren Lefke bir anlamda maçı da kopardı. Gelen bu gol G.Gücü’nün tüm direncini kırdı. Kasım’ın yararlanamadığı penaltı vuruşu sonrası yine ataklarını devam ettiren ev sahibi ekip Kasım ile beşinci golü bulmakta gecikmedi. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca beş gol ile farka koşan Lefke kendisi açısından çok önemli bir galibiyete imza attı. Dünkü maçta Çağrı, Kasım ve Allen, Lefke adına öne çıkan isimlerdi.

Maçta tartışılan pozisyonlar da vardı. Bunlardan bir tanesi Arif’in topa elle müdahalesinin ceza alanı içerisinde mi, yoksa dışarısında mı olduğu ve Ahmet Can’ın kullandığı serbest atışta topun tamamının çizgiyi geçip geçmediği pozisyonlarıydı.

 Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu