FutbolKöşe YazarlarıSpor

Lefke devreyi mutlu bitirdi


İki ekip açısından  büyük önem taşıyan maçta Karadağ’da  Lefke ile Gönyeli  karşı karşıya geldi. Rakibini  üç golle geçmeyi başaran  Lefke hem evindeki galibiyet hasretine son verdi, hem de devreyi  mutlu bitirmeyi başardı. Yakup,İkaye  ve Isaac gibi önemli oyuncularından mahrum olarak  maça çıkan ev sahibi ekip, rakibi karşısında etkili bir futbol oynayarak sonuca gitti. Konuk Gönyeli ise rakibi karşısında  istediği oyunu  çıkaramadı  ve sahadan mağlubiyetle ayrılmak zorunda kaldı.

Oyuna arzulu ve atak başlayan Lefke daha ilk dakikalarda  rakip kaleyi  zorlamaya  başladı. Kasım ve Aziz  ikilisine, geriden  Semih ve Okorie’nin  destek vermeleri sonucunda ev sahibi takım  oldukça etkili görüldü. Bir de bunlara genç Mert ve Mustafa  kanatlardan  bindirmeleri  eklenince  golün  sinyalleri gelmiş oldu. Nitekim sağdan Mustafa’nın kale içerisine kestiği topu iyi takip eden Lefke’nin suskun golcüsü Kasım  takımını  öne geçiren golü  ağlara göndermekte zorlanmadı. Golden  sonra da  atak  üstünlüğünü  sürdüren Lefke bulduğu  net fırsatlarda   ya kaleci Kemal’i  geçemedi, ya da son vuruşu yapamadı. Eğer  ev sahibi  ekip ikinci golü bulsaydı,maç çok daha farklı mecralarda  seyredebilirdi. İlk  yarının  son bölümlerinde  toparlanan Gönyeli beraberlik  golüne Eray  ile çok yaklaştıysa da kaleci Mehmet  ve üst direk buna izin vermedi.

İkinci  yarıya da hızlı giren ev sahibi ekip ,Gönyeli  kalesinde önemli fırsatlar yakaladı. Bu yarıda daha  derli toplu  görülen  Gönyeli  Felix  ile yakaladığı net fırsatı kullanamadı. Dakikalar  geçtik sonra rakibinin  beraberlik için yüklenmesi, Lefke için  büyük avantaj oluşturdu. Arka arkaya  fırsatlar bulan ev sahibi  ekip , Okori’nin  jeneriklik  golü ile farkı ikiye  çıkarmasını bildi. Gelen  bu gol maçın da kopmasını sağladı. Ardından Kasım  kendisinin  ikinci,takımının  üçüncü  golünü kaydedince  maçın da gidişatı belli oldu. Son anlarda gelen Gönyeli golü neticeye etki etmeyince bu zorlu maçı kazanan Lefke ,önemli bir galibiyeti elde etmeyi başardı. Dünkü maçın kazanılmasında Kasım,Okorie ve Semih oynadıkları futbol ile öne çıkan isimler olurken,  genç  Mert ve Mustafa’da  etkili oyunları ile galibiyette pay sahibi olan diğer futbolculardı.

 

 
Başa dön tuşu