Kuzey Kıbrıs’ta ‘Sex’ turizmi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Kasım 27, 2022
Kıbrıs

Kuzey Kıbrıs’ta ‘Sex’ turizmi

Kuzey Kıbrıs’ta ‘Sex’ turizmi

Kuzey Kıbrıs ise sex turizmine hızlı bir giriş yaptı. Bu web sitelerinin özellikle Türkiye’deki Türk erkeklerine Kıbrıs’taki gece hayatını tanıtım amaçlı hazırlanmış olduğu görülüyor. İnternette yer alan bu siteler sayesinde gece kulüplerinin adresleri, havalimanına olan uzaklığı, konaklanacak yerler, fiyatlar (!), ve transfer hizmetlerine ulaşılabilecek telefon numaraları veriliyor. Hatta iş daha da ileri boyuta ulaşmış durumda. Yine bu sitelerden para karşılığı üye olup, beğendiğiniz modeli (!) seçebiliyorsunuz…

Seks turizminin aslında Kuzey Kıbrıs devletine ve turizmine hiçbir katkı sağladığı söylenemez. Aksine Kuzey Kıbrıs turizm potansiyeline gölge düşürüyor.


Nasıl mı? Kuzey Kıbrıs’ta yapılabilen turizm çeşitlerinden bir tanesi eğitim turizimidir ve seks turizminin yapıldığı gece kulüplerine ise en büyük rağbeti buraya eğitim almaya gelmiş öğrenciler göstermektedir. Hal böyle olunca seks turizmi ve yanında kumar turizmi de Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a çocuklarını yollayan aileler için düşündürücü konuma gelmiştir. Bu da Kuzey Kıbrıs’ın sahip olduğu diğer turizm potansiyelleri açısından imajını zedeliyor. 

Haberin devamı için tıklayınız…

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar