Kupa mesaisi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Kasım 26, 2022
FutbolSpor

Kupa mesaisi

kupa-mücadele

Tahsin Mertekçi Kıbrıs Kupası’nda 2. tur mücadelesi bugün başlıyor

HEDEF ÇEYREK FİNAL:


Kupanın 2. turunda 7 maç bugün 1 maç ise yarın yapılacak ve 6 maç gündüz, 2 maç ise gece oynanacak.

 

İlk turu geçen 16 takımın tek maç eleme sistemine göre karşılaşacağı 2. Tur’da 90 dakikalık normal süre sonunda turu geçen belli olmazsa 15’er dakikadan oluşan 2 uzatma devresi oynanacak

Bu bölümde de eşitlik bozulmadığı takdirde turu geçeni penaltı atışları belirleyecek ve turu geçecek toplam 8 takım adım adını çeyrek finale yazdıracak.

Zirvedekilerin kapışması

Kupanın 2. Turu’nda, Süper Lig’in ilk 4 sırasında yer alan takımların birbirleriyle karşılaşacak olması bu turun oldukça çetin geçeceğini gösteriyor.

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren takımlardan lider Yenicami ile dördüncü sıradaki Doğan Türk Birliği arasındaki kapışma bugünün son maçı olacak ve gece oynanacak.

Ligde zirve yarışının diğer adayları olan üçüncü sıradaki Binatlı ile zirve takipçisi konumundaki GAÜ Çetinkaya arasındaki kapışma ise 2. Tur’un son maçı olarak yarın akşam oynanacak.

Mağusa’da derbi heyecanı

Kupada bugün Mağusa derbisi heyecanı da yaşanacak. Süper Lig ekibi Mağusa Türk Gücü ile 1. Lig temsilcisi Dumlupınar çeyrek finale kalabilmek için kozlarını paylaşacak.

 

Tahsin Mertekçi Kıbrıs Kupası 2. Tur programı

Bugün

14:00     İskele Cumhuriyet Stadı                     Gençler Birliği-Lefke                          Hakan Muhtaroğlu

14:00     Güzelyurt Üner Berkalp Stadyumu  Baf Ülkü Yurdu-Hamitköy                  Hüseyin Özkan

14:00     Gazimağusa Canbulat Stadı                Mağusa Türk Gücü-Dumlupınar       Mehmet Malek

14:00     Cihangir Stadı                                      Cihangir-Türk Ocağı                            Turgay Misk

14:00     Girne 20 Tem.Mete Adanır Stadı     Küçük Kaymaklı-Ozanköy                  Serkan Durmaz

14:00     Alsancak M. Hidayet Çağlar Stadı     Merit Alsancak Yeşilova-Yalova        Mehmet Sezener

18:00     Lefkoşa Atatürk Stadı                         Yenicami-Doğan Türk Birliği              Utku Hamamcıoğlu

Yarın

18:00     Güzelyurt Üner Berkalp Stadyumu  Binatlı-GAÜ Çetinkaya                        Serhan Şimşek

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar