Köşe Yazarları

Korkunun ecele faydası yok

Öyle bir maç düşünün. Futbolun olmadığı maçta 6 gol vardı. Hamitköy ile Çetinkaya arasındaki mücadele de öyle bir maçtı.
  Çetinkaya ilk yarıda 2, ikinci yarıda da 2 gol attıktan sonra, yan gelip yatınca maçın sonlarına doğru kalesinde iki gol gördü. Ve Çetinkaya, rakibi karşısında zorlanmadan 3 puanı aldı.
Aslında bu alınan galibiyete Hamitköy’ün de taktiksel katkısı oldu? Neden mi? Eğer oynayacağınız takımdan bu kadar çekiniyorsanız ve katı bir defans yanında adam adam futbol oynatmaya çalışırsanız elbette ki defans hata yapacak. Öyle de oldu.
Çetinkaya’nın ilk yarıda bulduğu iki golde de Hamitköy’ün defans hatası büyüktü. Hasan Topaloğlu. Maçtan sonra bizim rakibimiz Çetinkaya değildir demesine rağmen, ben Topaloğlu’nun hırslı ve kazanma arzusunda bir kişi olduğunu düşündüğümde şunu da söylemek isterim. Eğer rakibinden bu kadar çekinmeseydi belki de skor bu kadar da farklı olmazdı.
Hamitköy’ün çalıştırıcıları Hasan Topaloğlu ve Mehmet Merteroğlu ikilisi altıncı hafta geride kalırken takıma iyi bir ivme kazandırdıkları da ortadır.
Ama dün Çetinkaya’dan korkmanın bedelini ağır ödediler. Hamitköy, yine de Kennet gibi çabuk ve golcü bir futbolcuya sahip.
   İleride tek başına oynatılmasına rağmen çabukluğu, attığı gol ve yarattığı penaltı ile her takıma lazım bir golcü kimliğini gösterdi.
Hamitköt bu kadar ürkek futbol oyamasaydı rakibi Çetinkaya bu kadar kolay sonuca gidemeyecekti.
Çetinkaya, her ne kadar da maçı önce dört farklı bir skora getirse bile, sonradan yaptığı oyuncu değişikliklerinden sonra kalesinde iki gol gördü. Çetinkaya’da ben futbolcuların o hırslı oyununu bu maçta göremedim.
Sherman, dün rakip fillere ikinci yarıda iki gol atmasına rağmen, o etkili futbolu sahada yoktu.  
Çetinkaya’dan Hüseyin Kayalılar, Erdinç ve zaman zaman da Batshi, göze batan oyunculardı.  Sonuçta, Çetinkaya için zor olan bir deplasman kolay geçilip zirve yarışındaki yoluna devam ettiler. Çetinkaya Hamitköy, karşısında zorlanmadan kazanırken, liderin 3 puan gerisinden gelmeye devam etti.
Son bir not: Saha komiserinin spor yazarlarına vermiş olduğu maç varakalarında, Hamitköy takımı futbolcularının tüm forma numaraları farklı yazıldı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı