Köşe Yazarları

Kazanmaya daha çok ihtiyacı olan kazandıLig maçlarından daha çok akılları kupa yarı finalinde olan Küçük Kaymaklı ve Mağusa Türk Gücü’nün lig kulvarındaki buluşmasında kazanan Mağusa Türk Gücü oldu.

Aslına kazanmaya ihtiyacı olan taraf MTG’ydi. Henüz play-out sıcaklığını hisseden MTG mutlak kazanmalı ve tamamen kupa yarı finaline çarşambaya odaklanmalıydı. Maça iki taraf da düşük tempoda başladı. Topu daha çok ayağında tutan MTG olarak görünse de sahneye bildik bir isim çıktı. Uğur Gök yine yapacağını yaptı ve bir kaçtı, bir attı. Evet. O ana kadar tek pozisyonu olmayan maçın gol perdesini Uğur açtı. Ancak yine de tempoyu yükselten bir gol olmadı. İyice maçı rölantiye alan Kaymaklı olurken ona ayak uyduran ve tempo yapamayan MTG de gol atmak için etkili olamadı. Tek tük cılız atakların birinde Kaan’ın filelere gönderdiği top da Hüseyin Eyyüpler haklı bir kararla, el kontrolü tespitini yaparak golü geçersiz kıldı.

İlk devrenin böyle biteceğini beklerken Dinopeter öyle bir gol yaptı ki; ayakta alkışı aldı. Bu gol sanırım MTG’ye ilaç gibi geldi ve onları ayağa kaldırdı. İkinci devre maça öyle bir konsantre çıktılar ki Kaymaklı’ya göz açtırmadılar ve doğru işler yaparak golleri buldular. İkinci ve üçüncü gollerde Yasin’in adrese teslim ortalarını bitirici vuruşları ile gol yapan Halil Turan sahneye çıkan günün başarılı isimlerinin önünde yer aldılar. Ancak ilk yarının sonunda sakatlanarak oyun dışına çıkan Aziz’in yerine Arif Uysal’ın oyuna girmesi MTG’yi canlandıran hücum aksiyonlarını artıran isim olarak da dikkat çekti.

Bu galibiyetle MTG ligde 3 puan alıp rahatlarken; kupa yarı finalinin rövanşına da hazır olduğunu gösterdi. Öte yandan Kaymaklı bu maçta sakatlık yaşamama ve ligde rahat oluşu ile maça asılmayıp, risk almazken akıllarının kupada olduğunun altını çok rahat çizebilirim.

Maçın çok çekişmeli bir maç olmadığı günde Hüseyin Eyyüpler’in  gol iptali ve verdiği penaltı kararlarında haklı olduğunu düşünüyorum.
Başa dön tuşu