Köşe Yazarları

Kazanma ikinci planda olunca…


Adım adım sonuna yaklaşılan ligde alt sıralardaki takımların yaşadığı stres kat sayısı da gittikçe artarken beraberinde yaşanan kaygı futbol kalitesine de olumsuz yansıyor.

Cihangir-Lefke karşılaşmasında iki takımın önce kaybetmeme düşüncesine ikinci büyük etken şiddetli rüzgar da etkilenince seyretmesi zulmümü bir müsabaka izledik.
Rüzgar nedeniyle iki takımda ayağa top yapamadığı için 90 dakika orta alanda meydan muhaberesine dönüştü. Kör dövüşü sonrası yapılan top kayıpları, fauller nedeniyle sürekli duran oyun tabelanın değişmemesinde temel etkendi.
İlk yarıda rüzgarı arkasına alan Lefke, daha üstün gibi görünse de Koffi ve Kasım’a yeterli destek verilmeyince mor beyazlıların ileri ikilisi kalabalık savunma arasında nefes bile alamadı. Kanatları devreye sokamayan Lefke ısrarla rakibi ortadan delmek rüyasına kapılınca 45 dakikalık rüzgar avantajını iyi kullanamadı.
İkinci yarıda ise kaybetmemek adına geriye yaslanan Lefke’de kaleci Mehmet’in performansı beraberliği getirirken Salih Say, Aykut ve Yakup’un gayreti mor -beyazlıların Mesarya’dan istediği sonucu çıkarmasını sağladı. 
Sezon başından itibaren ligde arzuladığı futbolun uzağında kalan Cihangir, Mehmetali Özgürgün’ün gelişiyle küllerinden yeniden doğmak için çabalıyor. En azından gayret gösteriyor. Lefke karşısında 5’li savunma ile rakibe pozisyon vermeyen Mesarya ekibi aynı beceriyi gol yollarına gösteremedi. Orta alanda Can Özsoy’un eksikliği hissedilirken ilk dakikalardaki etkinliğine rağmen Sezer’in oyundan erken düşmesi Hasan ve Fırat’ın hücuma katkı verememesi üretkenliği sıfırladı. 
Cihangir kaybetmedi ancak kazanmak adına yeterince risk almayınca alt sıralardaki rakiplerinin kazandığı haftada direk küme düşme barajına yakın kalarak stres dolu günlere devam dedi.Başa dön tuşu