Kazalardan ders alan yok - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Kasım 27, 2022
KıbrısManşet

Kazalardan ders alan yok

Ülkemizde sürücü hatası nedeni ile her kaza oluyor. Yapılan uyarılara, meydana gelen kaza sayısına rağmen bazı sürücüler trafikte anlamsız bir cesaret göstererek kazaya davet çıkarıyor

Duygu ALAN


Kuzey Kıbrıs’ta meydana gelen trafik kazalarına ilişkin polis raporlarında; dikkatsiz sürüş, sürat, önde giden araca çok yaklaşma ve kavşakta durmama kaza nedenleri arasında ilk sırayı alıyor.

Ülkemizde gün geçmiyor ki bir veya daha fazla trafik kazası meydana geliyor. Kazaların birçoğu araçların hasar görmesi ile sonuçlanırken birçok kazada araç sürücüleri veya araçlarda yolcu olarak bulunan kişiler yaralanıyor.

Meydana gelen bazı kazaların ise bilançosu ağır oluyor.

KKTC’de her gün bir kaza yaşanması hatta ölümlü trafik kazaları bile bazı sürücülere ders olmuyor.

Tüm uyarılara, KKTC’de trafik kazaları bilançosuna rağmen bazı sürücüler, trafikte oldukça sorumsuz davranarak hem kendi canını hem de başkalarının hayatını riske atıyor.

Bazı sürücüler, trafikte kendini yarışta zannederken bazıları kaza riski en yüksek olan yollarda bile anlamsız bir cesaret göstererek hatalı sürüş yapıyor.

 

Hem yol hem sürücüler tehlikeli

Yaşanan trafik kazaları ile gündemden düşmeyen Değirmenlik-Girne Dağyolu’nda, yeterli yol güvenliği olmamasına rağmen bazı sürücüler tehlikeli sürüş yapmaya devam ediyor.

Çoğunlukla ağır vasıtaların kullandığı Değirmenlik-Girne Dağ Yolu’nda bazı kamyon sürücülerinin yanı sıra bazı salon araç sürücüleri de yeterli dikkati göstermiyor.

Bazı sürücüler, yeterli görüş mesafesi olmamasına rağmen önündeki aracı geçiyor, karşıdan gelen araç ile burun buruna gelerek kıl payı kazadan kurtuluyor.

Bazı sürücüler ise karşı şeritten araç geldiğini görmesine rağmen yeterli mesafe olmamasına karşın risk alıyor ve önündeki aracı geçmeye çalışıyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar