Köşe Yazarları

Kaymaklı’yı salladılar ama deviremediler


Herkes Mağusa Türk Gücü’nün K.Kaymaklı karşısında fark yemesini beklerken MTG’nin ortaya koyduğu mücadeleden sonra puan veya puanlar alması hiçtendi.

Öncelikle her sezon ligin ilk maçları zor ve sürprizlere açıktır mantığı gündeme gelir. Evet doğru olabilir. Ama siz K.Kaymaklı olarak sezona şampiyonluk parolası ile girerken yapılan transferler, alınan maaşlar ve yönetim desteği her şey tamamken, MTG karşısında bu kadar zor duruma düşmemeliydiniz.
Rakip MTG sezonu sıkıntılarla en geç açan takım. İdman eksiği var, futbolcuların alacağı ta geçen sezondan var ve bu takıma karşı ilk yarıda pozisyon bulamıyorsunuz. Gerçek anlamda ders çıkarılacak bir maç oldu. Belki de Kaymaklı için bu maçı ilk haftadan yaşaması onlar adına iyi oldu. Kaymaklı günü sadece 3 puanı alarak kurtardı. Ancak eminim ki hem Fırat Canova hem de bireysel olarak bazı futbolcular maçtan gereken dersi çıkarmışlardır. İlk yarı tel tel dökülen Kaymaklı ikinci devreye de oyuncu değiştirmeden başlayınca golü de kalesinde gördü. Her ne olursa olsun oyundan çıkacak en az 5-6 oyuncu tercihi vardı. Ama yapılmadı. Ne zaman ki Kaymaklı geriye düştü o zaman silkinip kendine geldi. Erken beraberlik golü bulmasa Kaymaklı da kabus gibi bir maç yaşamış olacaktı. Neyse ki Ahmet Coşkun’un ve Yasin’in çırpınışları ile golü buldular. Ama bu arada Yasin Kansu’ya da değinmek lazım. Çok yetenekli, tecrübeli ve hırslı bir futbolcu. Ancak her topu kendi kullanmaktan vazgeçmeli. Gereken yerde pas da verip arkadaşlarına asist yapmalı. Böyle yaparsa o zaman daha da yararlı olacaktır, benden hatırlatması.
Evet MTG, Kaymaklı’yı salladı ama deviremedi. MTG puan alamadı ama çok takdir aldı. Maç boyunca disiplinli oyunları vardı ancak kondisyon adına açıklarını kapatmak zorundalar. Fikri bu maçta önemli birkaç kurtarış yaparken, Erol’un bindirmeleri Uğur’un hareketliliği dikkat çekti. H.Kayalılar ile Sami’de form tutarak ilerlerse MTG çok daha güçlü bir takım olacak gibi.
Son söz de Timur E Bodi’ye. Son dakikada Erol’un A.Coşkun’a müdahalesinde penaltıyı veremedi. Adal’ın Uğur’u çekmesine de sarı kart kullanmadı. Acaba heyecanına mı yenildi anlayamadık.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı