Köşe Yazarları

Kaymaklı maden buldu


Mustafa BAHADIR

 

Karadağ’daki önemli maçta Lefke’yi  tek golle geçen Kaymaklı, haftayı  üç puanla kapatarak kötü  gidişine dur dedi. Rakibi karşısında  nasıl oynaması gerektiği gibi  oynayan  yeşil-siyahlılar aldıkları galibiyetle adeta  Karadağ’da maden buldu. Ev sahibi Lefke ise maç boyunca sakat Kasım ve Isaac’ın eksiklilerini hissederken, istediği oyunu bir türlü sahaya yansıtamadı ve hesapta olmayan yenilgi ile karşılaşmayı tamamlamak zorunda kaldı.

Oyuna daha derli toplu ve istekli başlayan Kaymaklı, ilk on dakikada Yusuf Özbahar ile önemli fırsatlardan  yararlanamadı. Rakibine boş alan bırakmayan  deplasman ekibi,geliştirdiği kontra akınlar ile Lefke kalesini zorladı. Nitekim  bunların birisinde Osita’nın ortasını iyi takip eden Yusuf Özbahar  kafa ile topu ağlara gönderdi ve takımını  öne geçiren golü kaydetti. İlk  yarıdaki karşılıklı ataklardan  başka gol çıkmadı ve devreyi Kaymaklı  önde kapatmasını bildi.

İkinci yarıya daha atak giren Lefke oldu. Ancak iyi kapanan Kaymaklı  defansı karşısında Lefke  istediği pozisyonları bulamadı. Oyunda bir türlü istediği tempoyu  bulamayan  ev sahibi  ekip rakibin kontra ataklarında da  zor anlar yaşadı. Ikaye’nin  isabetsiz vuruşları, Semih  ve Yılmaz Şipal’ın  tutuk olmaları ve Okorie’nin  markajdan kurtulamaması  sonucunda Lefke  , organize atak geliştiremedi. Doldur  boşaltlar  ile gol bulmaya çalışan ev sahibi ekip  bunda da başarılı olamadı. Kaymaklı ise  iyi kapanarak  kontra ataklar  ile  sonuca gitmeye çalıştığı bu yarıda  Osita ve oyuna ikinci yarı giren Okafor ile fırsatlar bulduysa da ikinci golü  atamadı. Maçta da başka gol olmayınca , tek gol Kaymaklı’ya üç puan getitirken, Lefke’de  büyük hayal kırıklığı yarattı. Maçın hakemi Ali Özer ise Taner’in Semih’e yaptığı sert müdahalede  oyunu devam ettirmesi ve Osita ile kaleci Mehmet’in ceza alanı içerisindeki mücadelesinde  Lefke lehine düdük çalması tartışmalara yol açan  kararları olarak göze çarptı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı