Köşe Yazarları

Kaymaklı kazanırken…Küçük Kaymaklı zor bir deplasmanı daha kolay geçip yoluna emin adımlarla devam etti.
Küçük Kaymaklı’da yıldız futbolcu Debola’nın sakatlığı, Mustafa Yaşınses’in sakatlığına rağmen forma giymesi yanında Yasin Kansu’nun oyunda kaldığı süre içinde kaçırdığı gol pozisyonlarını eklersek Kaymaklı’nın Girne’den 3 puan çıkarması çok değerli oldu bence.
Türk Ocağı oyunun hemen başında Murat Gertik’le yakaladığı çok net gol pozisyonunu harcamasından sonra oyunun kontrolünü eline alan Kaymaklı, ileride sakat olan Depolan’ın eksikliğini maç süresince hisseti. Kaymaklı’nın geliştirdiği ataklarda Yasin Kansu’nun son vuruşlarda geçmişteki kendine güveni kaybedince önemli gol pozisyonlarından yaralanmadı. Sanki Yasin’le Murat Gertik bir birine nazire yaparcasına gol kaçırma yarışına girerken, ilk yarının son dakikasında sağdan gelen Çağrı’nın ortasından Jacques’in attığı golle takımını öne geçirip soyunma odasına 1-0 galip gönderdi.
Kaymaklı ikinci yarıya skor üstünlüğünün verdiği rahatlıkla çıkarken, kendine olan güvenini artıran Türk Ocağı ilk yarıdaki oyun dengesini tamamıyla Küçük Kaymaklı’ta teslim etti. Özellikle de Hamis’in orta sahadaki başarılı futolu yanında defansta oynayan Bilal ve Mehmet Kaygısız’ın iyi gününde olması Jacques’in kendine verilen şansını iyi değerlendirmesi galibiyeti getirdi. Mustafa Yaşınses’in atığı ikinci gol de kendine olan güven ve teknik beceri isteyen bir gol vuruşuydu. 
Şu bir gerçek ki, Kaymaklı ile Türk Ocağı arasındaki futbolcu kalitesi bir kez daha ortaya çıktı. Ocak futbolcuları ellerinden geleni yapmaya çalışırken golcüleri Hasan Uğur’u bu maçta yeterince gol pozisyonuna sokamadılar.
Tabii bunda Kaymaklı defansının da göz açtırmamasının rolü büyüktü.
Sonuç olarak Kaymaklı 3 puan alıp Çetinkaya ile arasındaki 3 puanlık farkı sürdürmeye devam etti.
Son bir not!
Bu kadar taraftara sahip (özellikle kadın) olan Küçük Kaymaklı, her kulübün istediği bir taraftar topluğuna sahip. Ancak dünkü Ocak maçında hakeme yönelik ağza alınmayacak küfürlere tempo tutmaları yakışık olmadı. Kaldı ki bu maçı sadece erkekler izlemez, birçok kadın ve çocuklar da Kaymaklı’nın maçlarını izler.
Kulüp başkanı Ali Başman, buna çare bulmalıdır, yoksa ilerleyen haftalarda başı ağrıyacak.


Başa dön tuşu