KıbrısManşet

Kayıp uyuşturucu aranıyor

Çatalköy’de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda ele geçirilen 8 gram kokain ile ilgili yakalanan Naim Kerim ve Mehmet Hakkı Aktuğ aleyhindeki soruşturma devam ediyor

Devrim DEMİR

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekiplerinin Çatalköy’de düzenlediği uyuşturucu operasyonunda ele geçirdikleri 8 gram kokain ile ilgili soruşturması devam ediyor.

Ekipler, evde gerçekleşen aramada salonda bulunan vitamin şişesi içinde 8 gram kokain ele geçirdi.

Kerim’in sorgusunda kokaini 27 Eylül tarihinde Mehmet Hakkı Aktuğ’dan 4 bin 500 TL’ye 10 gram olarak aldığını itiraf etti.

Naim Kerim ve Mehmet Hakkı Aktuğ aleyhinde alınan 3 günlük tutukluluk süresi dün dolarken, zanlılar ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğini, aranan emareler ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek zanlıların 3’er gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Uyuşturucu yine Güney’den  

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Sevinç mahkemede verdiği ifadede, zanlılar Naim Kerim ve Mehmet Hakkı Aktuğ’un uyuşturucu operasyonunda tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Mehmet Sevinç, Çatalköy’de Naim Kerim’in evinde ele geçirilen 8 gram kokain soruşturması neticesinde zanlı Mehmet Hakkı Aktuğ’unda tutuklandığını ve uyuşturucu maddenin Güney Kıbrıs’tan ithal edildiğini söyledi.

 

Birlikte anlaşıp getirdiler

Sevinç, zanlı Naim Kerim’in itirafı sonucu Aktuğ’unda yakalandığını belirtti.

Aktuğ’un polis everdiği ifadesinde konu maddeyi Kerim ile anlaşarak Güney Kıbrıs’tan bin 100 Euro karşılığında Aktuğ’un aldığını kaydeden Sevinç, soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Alınması gereken ifadelerin ve soruşturulması gereken şahısların olduğunu kaydeden polis, zanlıların 3’er gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı