Köşe Yazarları

Kartal’ın sağ pençesi…Kartal maça başlarken büyük avantajla başlamıştı. Bostancı Bağcıl iki gol ayağı Hakan Altın ve Ertaç’ın sakatlıkları nedeniyle yedek kulübesinde maça başlarken, hafta arasında oynanan GG maçında rakip fillere 3 gol atan Coşkun’la, tek forvet, gol umudu olarak sahaya çıktı.
Yenicami, son haftalarda aldığı galibiyet serisine bir yenisini daha eklemek için sahaya hırslı ve kazanma azmi ile çıkmıştı.
Öyle ki maçın başında sağ kanatta geliştirilen ataklarda Mehmet Göktaş ve Hüseyin Sadıklar yanında dün Bağcıl karşısında serbest oynatılan İbrahim Çıdamlı, her geliştirdiği ataklarda tehlikeli olurken ilk yarıda Çıdamlı asistliği sonunda iki gol de sağ kanattan geldi.
Kartal ilk yarıda Bostancı Bağcıl’ın işini bitirip ikinci yarıya çıkarken, rakibinin atakları karşısında sıkıntı yaşamaya başladı.
Sakat olan Ertaç, ilk yarının ortalarında sakat sakat oyuna girdi ve oyunda kaldığı süre içinde nerdeyse topa değmeden bu kez ikinci yarının ortasında oyundan alındı.
Bostancı Bağcıl’ın ikinci devredeki gol girişimlerine de gününde olan kaleci Ali Duvarcı izin vermedi. 
Bağcıl’da Ahmet ve Cenker’in sol kanattaki etkisiz oyunu, orta sahanın da ileride çoğalamaması nedeniyle Bağcıl, ilk yarıda rakip karşısında hiçbir varlık gösteremedi.
Bağcıl, ikinci yarıda biraz kendine gelir gibi oldu ama Kartal’ı sıkıntıya sokacak iki üç pozisyon dışında fazla da bir atağı olamadı.
Sonuç olarak Kartal’ın sağ kanadı Bağcıl’a yetti de arttı bile ve Yenicami Osman Emiroğlu yönetimde çıktığı üç maçtan arka arkaya 3 puan alarak toplamda 9 puan topladı ve kendine geldi.
Ancak bundan sonraki süreçte ne olacak? Çünkü federasyonun tanıdığı 3 haftalık izin sona erdi. Eğer böyle devam edilecekse Osman hocanın yalnız çıkacağı her maç için kulüp bir asgari ücret para cezası yatırarak mı devam edecek yoksa teknik direktör mü bulunacak.
Kartal, özetle bu hafta içinde ya teknik direktör bulur, ya da federasyona her hafta bir asgari ücret ödeyip yoluna devam eder.


Başa dön tuşu