Köşe YazarlarıSpor

Kartal’ın pençesi John Eboka


Mustafa ÖZSOY

Lider Yenicami, güçlü rakibi Doğan Türk Birliği’ni farkı yenip hem yoluna devam etti hem de rakibinin zirve umutlarını tamamen bitirdi.

Siyah-beyazlılar karşılaşmaya hızlı başlarken özellikle sağ kanattan Mehmet Altın’la getirdiği toplarla daha maçın yarım saati geçilmeden iki farklı öne geçti. Siyah-beyazlılar adına ilk golü kaydeden John Ebuka, ülkemizde 100. golüne de imza atmanın mutluğunu yaşadı.  Doğan Türk Birliği özellikle ilk yarıda kanatlarda sıkıntı yaşadı. Solda Emek ve İbrahim Çıdamlı ile başlayan DTB’de  Çağrı’nın sağ kanatta Eko ile birlikte oynatılması Yenicami için büyük bir avantaj oldu. Solda Çıdamlı’lın defansif yanı olmadığı için ve 12 maçlık cezadan sonra geçen hafta formasına kavuşan Emek’in ağır kalması Yenicami’nin ekmeğine yağ sürerken goller de hep sağ kanattan gelen toplarla oldu.

Bir de Aydın’ın Ünal’a adam adama oynatılması DTB’nin hücüm gücünü önemli ölçüde azaltmış oldu.

İlk 45 dakikada Yenicami üç farkı yakalarken uzatma dakikasında Emin’in Eko’yu ceza sahası içinde gereksizi yere indirmesi ile kazanılan penaltı atışıyla Aydın farkı ikiye indirdi.

İkinci yarıda Doğan daha iyi başladı. Çağrı’yı sola çekip Emek’in yerine Koral’ı da sağa alınca kanatlara hareketlilik getiren DTB ikinci golü de Emin’in bu kez Cemal’ı ceza sahası içinde yere indirmesi sonrasında ikinci penaltıyla yine Aydın’ın ayağından kazandı ve fark bire indi. Ancak Yenicami’de günün yıldızı olan John, durmadı ve bu kez duran toptan Yenicami’yi rahatlatan golü attı. DTB savunmasında arka arkaya yaşanan hatalar sonunda iki gol daha bulup 103. golüne de imza atan John, Kartal’ı zirveye taşıdı.

Oyunda kaldığı süre içinde Mehmet Altın, orta sahada Ünal ve attığı gollerle takıma hayat veren John önemli rol oynadı.

DTB ise artık bu yenilgi ile birlikte, kupaya yönelmelidir. Bu maçın önemli anlarından biri de;  daha maçın 22. dakikasında Caner Hoca’nın oyundan atılmasıdır ki, DTB için büyük bir dezavantaj olduğunu söyleyebiliriz.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı