Köşe Yazarları

Kartal yaralandı, Ozanköy umutlandı


Lider Yenicami ile lig sonuncusu Ozanköy arasındaki mücadelede Ozanköy uzun süre önde götürdüğü maçta, Yenicami son dakikalarda bulduğu tek golle maç beraberlikle sonuçlanmış oldu. Bu sonuçla Kartal yara alırken, Ozanköy ise ligde kalma adına umutlarını devam ettirmiş oldu.

Zaman zaman bu tip maçlar lider takımlar için zor olabiliyor. Ama eğer siz rakibe göz açtırmamak isterseniz erken gol bulmanız gerekmekteydi. Henüz 5.dakikada Tansel ve Ünal ile bulunan iki net gol pozisyonlarını harcamalarının sıkıntısını bu maçta yaşadılar. Gol bulamadıkça rakibe özgüven kazandıran Yenicami bunun bedelini puan kaybı yaşayarak ödemiş oldu.

Yenicami ligin iki kulvarında mücadele eden tek takımı. Bunun neticesinde yorgun olmaları çok doğal. Bunu da kaybettikleri puanlardan anlayabiliyoruz. Ligde iki haftadır ve kupada beraberliklere takıldılar. Bu puanları kaybetmelerine rağmen her iki kulvarın da en ciddi şampiyonluk adayları olmaya devam eden gerçeğinin de altını çizmeden geçmemek lazım. Ama bilsinler ki zor günlerde bu gemiyi dalgalı denizden çıkaracak olan yine bu takımın mensupları ve onların kazanma ruhları olacaktır.

Gelelim Ozanköy’e. Maça belli ki puan almaya inanarak ve iyi çalışarak gelmişler. Son iki haftada aldıkları iki galibiyetin de bu maça gelirken onlarda belirgin bir moral ve özgüven getirdiğini gördük. İyi direnç göstererek Bireysel ve takım olarak iyi organize oldular. Ayrıca takım savunmasını da çok iyi yaptılar. Herkes elinden geleni yaparken Mehmet Emin’in kurtarışları kayda değer cinstendi. Ozanköy bu beraberlikle ciddi bir çıkışa geçtiğini gösterdi. Son üç maçta 7 puan bunun göstergesi oldu. Belki de bu maçı kazansalar ki Ertaç öyle bir gol kaçırdı ki maç 2-0’a gelir 3 altın puan da Ozanköy’e yazılabilirdi. Mike, J. Ebuka’yı , Saydam da J. Okoli’yi kilitlediler.  Ancak Ebuka’nın golünde bir adım geride kalan Mike gole engel olamadı ve 3 altın puanı Ozanköy elinden kaçırdı.

Maçın hakemi Hüseyin Eyyüpler iyi bir maç yönetti. Ancak ben Sertan Alkın’ın bayrağını kaldırdığı ve Yenicami golünü iptal ettiği pozisyonu çok değerli buluyorum.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı