Kartal 3 puana sevinemedi

19 Ekim 2013 Cumartesi | 10:58
Kıbrıs Town Houses

 

 

Derbi maçı öncesi Cedric ve Basthi krizi yaşayan Çetinkaya, Yenicami karşısında aslanlar gibi mücadele etti. Sarı-kırmızılar yinede Yenicami’ye tek farkla yenilmekten kurtulamadı.
Lider Yenicami için derbi öncesinde yapılan yorumlarda “Nasıl olsa kadro yapısı ve yıldız futbolcuları ile bu maçı kolay alır” düşüncesi hakimdi. Ancak görüldü ki 90 dakika sonunda hiç de kolay bir 3 puan alınmadı.
Sarı-kırmızılılar bu sezon şampiyonluk düşüncesi ile çıkmadıkları lig maratonunda Yenicami ile kora kor mücadele ettiler. Ancak Çetinkaya’nın orta sahasındaki futbolcularının genç ve tecrübesiz olması, ileriye yeterince katkı sağlayamaması, kanatlarının da çalışmaması nedeniyle gol pozisyonuna girmekte zorlandı. Sarı-kırmızılılar ilk yarının son dakikalarında ve ikinci yarının başlarında Cedric’in kaçırdığı net pozisyonlarla Yenicami kalesinde tehlikeli olurken, aynı futbolcu kırmızı kart görüp oyun dışında kalınca Çetinkaya gol noktalarında tamamıyla tükendi.  
İkinci yarıda Yenicami, girdiği birçok gol pozisyonlarını cömertçe harcadı.
İkinci yarıda Tansel’in futbol şovu vardı ancak kale direkleri ve kaleci Hasan Piro’yu geçmeyi başaramadı. Dünkü maçta en güzel hareketler Tansel’in vücut hareketleri ile oynadığı futboldu. Onun dışında göze hoş gelecek hiçbir şey izlemedik dersek yeridir.
  Zaman zaman sağanak yağmur altında oynanan karşılaşmada maçın hakemi Ecvet Kanatlı da çok hatalar yaptı.
Ecvet Kanatlı’nın, Çetinkaya’nın ikinci yarıda etkili olduğu dakikalarda rakibi ile girdiği mücadelede Cedric’in kendini yere attığı düşüncesi ile verdiği ikinci sarı kart ağır oldu.
Ve Çetinkaya’nın son yarım saati sahada 10 kişi ile mücadele etmek zorunda kalırken gol gücü de azalmış oldu. 
Serhan’ın hakeme ne konuştuğunu ne söylediğini bilemem ama Peter’ı da ikinci sarı kartla oyun dışı bırakması normal bir karardı. Ama saha içinde birçok pozisyonda oyun çok durdu ve hakem Ecvet Kanatlı’nın görmediği birçok pozisyonda vardı.
Sonuçta Yenicami sahada üstün olmasına rağmen zor bir 3 puan alıp, oynadığı futbolla da keyif vermedi. Kartal’ın kırmızı kart gören Peter ve Serhan gibi iki yıldızı da önümüzdeki hafta oynanacak Mormenekşe deplasmanında takımdaki yerini alamayacak.