Köşe Yazarları

Karadağ’da nefes aldılarGeçtiğimiz hafta kendi sahasında Bağcıl’a mağlup olarak şampiyonluk şansını riske atan K.Kaymaklı, mutlak kazanmak gereken bir maçı hem de Lefke deplasmanını kazanarak şampiyonluk yolunda Karadağ’da temiz bir nefes aldılar.
Kaymaklı bu maçı kaybetse hadda berabere kalsa bile birçoğuna göre artık Yenicami’yi yakalama şansı çok zor olacaktı. Gerçi ligin sonuna daha çok maç var ama bu yanlış olan bir düşünce de değildi.
Maça Kaymaklı iyi başladı. Bu iyi başlangıç henüz maçın 32.saniyesinde golle sonuçlanınca Kaymaklı adeta maça 1-0 önde başlamış oldu. Bu moralle ilk 15 dakika oyunun tek hakimi olan Kaymaklı 2-0 yapacak net pozisyonu Tansel ile kaçırırken, Lefke bundan sonra kendine gelerek o şok golün etkilerini yavaş yavaş üzerinden atarak maça ortak oldu. Lefke’nin bu toparlanışı maça heyecan katarken Lefke’nin golü de gecikmedi. Maça denge gelişi ile oyunda zaman zaman sertlikler oldu. Bu sertlikler futbol içinde olası sertliklerin ötesine geçmezken Arif Solkanat’ın Çağrı’ya yaptığı hareket en sert hareketti. Bu pozisyonda sarı kartı olan Arif kart görmezken Çağrı sakatlanarak oyunu terk etti. Bu pozisyon için Kerem Eran faul düdüğü çalmazken neden topu oyuna serbest vuruşla koyduğunu da çözemedim. Kısaca bu karmaşık ve de karışık kararları ilk yarının son anlarına gelirken soluğu soyunma odasında aldı.
İkinci devre ise ilk golü bulacak takımın avantajı eline geçireceği aşikardı. Kaymaklı’da genç Bahadır bunu takımı adına yaparken günün kurtarıcısı oldu. Kaymaklı her halükarda 3. golü bulup rahatlamaya çalışsa da savunma güvenliğini elinden bırakmayarak son bölümü riske atmadan oynadı ve kazandı. Oyunun son bölümlerinde artan Lefke baskısı sonuç getirmezken tartışılacak iki pozisyon maçın kaderini de çizmiş oldu. Cedric’in kafa golünün ofsayt ile değer kazanmaması, son dakikalarda Cedric’in ceza sahasında çekilerek yere indirilmesine çıkan devam kararı ile Lefke kaderine razı olarak maçtan puan alamadı.
Tüm bu yaşananlarda tartışmalı hakem kararları olsa da Lefke adına bu sezon sahasında ilk maçında puan alamamasına rağmen centilmence davranışlar sergilemeleri kendilerine manevi anlamda değer kazandırarak maçı tamamladılar.Başa dön tuşu