Köşe Yazarları

Karadağ geçit vermedi 

İkinci yarının iki yenilgisiz takımı Lefke ile Çetinkaya Karadağ’da karşı karşıya geldi. Seyircisinin müthiş desteğini arkasına alan ev sahibi Lefke rakibine geçit vermedi ve sahadan üç golle üç puanı alarak rakibine ikinci yarıdaki ilk yenilgisini tattırdı.
Oyuna Lefke hızlı girdi ve Sherman ile Smart’ın yakaladığı net pozisyonlarda kaleci Hasan Piro gole izin vermedi. Rakibinin baskısını atlatan Çetinkaya etkili geldiği ilk pozisyonda golü buldu. Sağdan Tunç’un güzel pasında topla ceza alanı içerisinde buluşan Kenneth şık bir vuruşla takımını öne geçirdi. Gelen bu gol ev sahibi Lefke’yi ateşledi. Akın akın Çetinkaya kalesine yüklenmeye başlayan Lefke Sherman’ın jeneriklik golü ile çok geçmeden eşitliği sağladı. Gelen bu gol oyuna daha fazla hareketlilik getirdi. Özellikle Cahit’in sol kulvardan etkili bindirmeleri golün habercisi oldu. Nitekim bunların bir tanesinde Cahit’in soldan getirip kale içerisine kestiği topu Smart ağlara göndererek takımının öne geçmesini sağladı. İlk yarıda karşılıklı akınlar sonuç vermeyince soyunma odasına Lefke galip gitti.
İkinci yarıya Lefke farkı artırmak, Çetinkaya ise eşitliği sağlamak için çıktı. Karşılıklı atakların yer aldığı bu devre ilk yarıya oranla pozisyon açısından daha kısır geçti. 64. dakikada Çağakan’ın ceza alanı içerisinde Smart’a yaptığı hareket sonucu Lefke penaltı kazandı. Atışı kullanan Kasım farkı ikiye çıkardı. Farkın ikiye çıkmasından sonra oyun orta alan mücadelesine döndü. Son 10 dakikada Talat’ın ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kalmasından sonra maçın skoru da belirlenmiş oldu.
İkinci yarının iki flaş takımının bu güzel mücadelesinde sevinen taraf Lefke oldu. Maçın orta hakemi Mehmet Malek 53. dakikada Lefke futbolcusu Aziz ile çarpışınca ufak bir sakatlık geçirdi. Yapılan tedavi sonrası oyuna devam eden Malek arkadaşları ile başarılı bir maç yönetti.

Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı