Kaçan balık büyük olur

13 Ekim 2013 Pazar | 11:31
Kıbrıs Town Houses

Süper Lig’de bu sezon keyifli, çelişmeli maçlar izleyeceğimiz üçüncü hafta itibarı ile tescillendi.
Takımların üç aşağı beş yukarı birbirine denk olması zirveye oynaması beklenenlerin ise kolay ezberi ligi şenlendirecek.
Dünkü Bağcıl-Cihangir maçı da aynı denkleme sahne olurken Mesarya ekibi avucuna düşen üç puandan ikisini sahaya gömdü.
Maçın ilk bölümünde savunmada Mustafa ile ayakta kalıp Yanick ve Mikail ile direnç artıran Cihangir, Celal ve Cibuzar’ın etkili oyunu ile 30 dakikada iki farklı öne geçti. Orta sahanın savunma bloğu ile oyun alanını daraltan Cihangir, devrenin son bölümünde aşırı top kayıpları ile ikinci bölgedeki üstünlüğü rakibe kaptırdı. Bunun da bedelini kaçırdığı penaltı ile gardına düşen rakibin golüne davetiye çıkarıp attığı golle soyunma odasına 180 derece farklı motivasyonla gitmesiyle ödedi.
İkinci yarıda tek farkı korumak adına iyice geriye yaslanan Mesarya ekibi inisiyatifi rakibe teslim ederken aldığı tek puan için önce Mustafa Tekpınar sonra da ikinci yarıda oyuna dahil olan Nazım’a dua etmeli.
Bağcıl, Cihangir karşısında iki farklı mağlubiyetten bir puan çıkardı diye sevinmek yerine kaçan üç puana üzülmeli. İlk yarıda orta sahada Erdinç dışında ne yaptığını bilen başka oyuncusu bulunmayan Bostancı ekibi rakibin hızlı çıkışlarında kalbur gibi delinirken Samory’nin çabası ile dengeleri kurabildi.
Gert’in iyimser çabasına karşın ne hücuma ne de takımsal savunmaya bir katkı koyamaması Ertaç’ın forvette yalnızları oynamasına sebep olurken Bağcıl’ın gerçek hüviyeti sakatlığı sebebiyle ikinci yarıda oyuna alınan Hakan Altın’la gün ışığına çıktı. Devrim’in sağ kanatta Murat Gertik ile iyi uyumu üretkenliği artırsa da ayni etkinlik Abdullah’ın tarafında yaşanmadı. Takıma geç katılan oyuncuların başta Erdinç olmak üzere iki devrede ortaya koyduğu performans ise gece ile gündüz kadar farklı.
Bağcıl kadro derinliği olmamasına rağmen gelecek adına olumlu şeyler ortaya koysa da Cihangir’de taşların yerine oturması için zaman şart gibi görünüyor.