İki farklı oyun

20 Ekim 2013 Pazar | 12:10
Kıbrıs Town Houses

 

Geçen hafta K. Kaymaklı’yı mağlup ederek dikkatleri üzerine toplayan Lefke, sahasında ligin koşan ve mücadeleci ekibi Doğan Türk Birliği’ni konuk etti. Oyunun ilk yarısında rakibine karşı üstün bir oyun ortaya koyan konuk Doğan Türk Birliği daha maçın ilk dakikasında bulduğu golle karşılaşmaya 1-0 galip başladı. Gelen golle büyük moral bulan Doğan Türk Birliği ilk yarı boyunca rakibine nerdeyse göz açtırmadı. Özellikle defans ve orta sahanın mücadeleci oyunu Lefke’nin oyun kurmasını engellerken, ileride golü atan Jose Makusa, Kenan, Ahmet Saygı ve Aydın Lefke kalesini oldukça zorladı. Eğer ikinci gol gelseydi, Doğan’ın sahadan galip ayrılabilirdi. İlk yarının son dakikasında orta sahanın başarılı ismi Thierry ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kalınca Doğan’ın tüm planları alt üst oldu.
İlk yarı boyunca hiçbir varlık gösteremeyen Lefke ikinci yarının ortasından itibaren rakip kaleyi baskı altına aldı. On kişi kalan Doğan, Aydın’ı oyundan alarak defansif yönü daha ağır basan Bayram’la ikinci yarıya skoru koruma düşüncesiyle başladı. Nitekim bunda da bir nebze olsun başarılı oldu. Kilidi açmakta zorlanan Lefke topu kanatlara taşımaya başlayınca Doğan kalesinde etkili olmaya ve pozisyon üretmeye başladı. Nitekim sağdan Ali’nin ortasında topu iyi kontrol eden Kasım kendisine yakışır bir vuruşla skora dengeyi getirdi. Golden sonra oyunun hakimiyeti tam anlamı ile Lefke’ye geçti. Arka arkaya gelen ataklarla Doğan kalesini zorlayan Lefke önce Sherman daha sonra da Kasım ile iki gol bularak sahadan galip ayrılmasını bildi.
Aslında dün iki perdelik bir oyun izledik. İlk yarı Doğan Türk Birliği, ikinci yarıda da Lefke. Tabii Thierry’in oyundan atılması dünkü maçın kırılma noktalarından biriydi. İlk kez izleme olanağı bulduğum Doğan Türk Birliği’nin bu ligde çok iyi işler yapacağından eminim.
Koşan genç ve mücadeleci bir ekip olduklarını oynadıkları futbolla göstermiş oldular.