Köşe Yazarları

Hoş geldin Gençler Birliği


Süper Lig’e yükselecek üçüncü takımı belirleyecek final niteliğindeki play-off mücadelesinde Esentepe’yi mağlup eden Gençler Birliği mutlu sona ulaşan taraf oldu.
Klasman maçlarının büyük bölümünü üçüncü sırada götürüp son haftalarda Esentepe’nin gerisinde kalan Gençler Birliği, play-off performansıyla bu kez gülen taraf oldu ve Gönyeli ile Lapta’nın ardından 6 yıl sonra Süper Lig vizesini aldı.
G. Birliği;  rüzgar altında oynanan karşılaşmada bu avantajı kullanmak yerine kontrollü oynamayı tercih edip savunma güvenliğini ön planda tuttu. Aslında doğrusunu da yapıp, bu tip maçlarda iyi oynamak yerine kazanan taraf olmak için enerjisini verimli kullandı. Rakibin baskın olduğu bölümde rüzgarın yardımıyla İltaç’ın ortaladığı topun gol olması, ikinci yarının başında ise Esentepe’nin direkten patlayan topun ardından Sertan’ın farkı ikiye çıkarması futbol meleklerinin G.Birliği’nin yanında olduğunu gösterdi. Savunmada Abbas, orta alanda Halil ve Şenol, forvette Sertan takımda farklılık yaratan oyuncular ancak Süper Ligde kalıcı olmak için ciddi transfere olduğu gerçek.
Birinci Ligde şampiyon Gönyeli de dahil olmak üzere ikinci yarının en çok puan toplayan ekibi olarak küme düşme hattından play-offa kadar yükselmeyi başaran Esentepe, son nefeste Süper Lig trenini kaçırdı.
Zorlu maçta sahaya müthiş enerji koyup futbol adına tüm doğruları koyan Esentepe, biraz şans biraz da beceri noksanlığının kurbanı oldu. İlk yarıda rüzgara karşı oynamasına karşın M.Deniz ve Eser’le net pozisyonlar bulan taraftı. Ancak topu bir türlü çerçeveden geçiremeyen kırmızı beyazlılar bir de kalelerine olmayan pozisyondan gol görünce şaşkınlık yaşadı. İkinci yarının başında ise direkten dönen topun gole dönmesi Esentepe’yi bitirdi. Kendi öz kaynakları ile müthiş bir sezon geçiren Esentepe’nin bu yapısını koruması durumunda gelecek yılın bir numaralı favorisi olduğu kesin.


Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı