Köşe Yazarları

Hepsinden güzeli goller


Bir tarafta lider Yenicami, diğer tarafta ise ikinci devrenin lideri Cihangir’in buluşmasında hiç kimsenin beklemediği bir skorla Cihangir maçı (5-1) kazanan taraf oldu.

Maça giderken maçın çok çekişmeli bir maç olacağını düşünmüştüm. Çünkü forumda olan bir Cihangir’in Yenicami’ye kafa tutacağı aşikardı. Son haftalarda alınan galibiyetler form grafiği yükselen Cihangir maça asılacak güce ve kapasiteye sahip olduğunu oynadığı her maçta gösteriyordu. Bu yüzden iyi bir maçın bizi beklediğini düşünmek doğaldı. Ancak ilk dakikadan itibaren gergin olmaya başlayan maçta iki kırmızı kart ve Turan Altay’ın tribüne gönderilmesi beklentilerimizin uzağında kalan bir maç olmasına yol açtı. Kerem Eran’ın faul düdüklerine ve kartlarına şiddetli itirazlar yapan ve sinirlerine hakim olamayan Yenicami futbolcuları futbol oynamakla alakalı tüm konsantrelerini kaybederken maçı da farklı kaybettiler.
Kerem Eran için geçen haftaki yorumumda eleştirirken; yine de iyi bir hakem olduğundan bahsetmiştim. Her ne kadar geçen haftaki Serdarlı maçında sarı kartını es geçip kırmızıyı kullanmayan Eran, dün ise tereddütsüz kartlarını kullanarak soğukkanlı davranmadı. Elbette girdiği diyaloglarda futbolcular arasında neler geçti bilemem ama Kerem Eran futbolcuyu sahada tutma adına daha gayretli olmak adına davranabilirdi diye düşünüyorum. Bununla birlikte Yenicamili futbolcular bu maçı kaybederken tamamen bunun suçlusu hakemdir diye işaret etme yanlışına düşmesinler. Aşırı sitemkar ve fevri olmalarını gerektiren davranışlarını onlar da sorgulamalılar. Ne kadar hakemin onları tahrik edici davrandığını iddia etseler de lider bir takımın futbolcuları olarak daha soğukkanlı ve üstesinden gelecek davranışı sergilemeleri gerekirdi.
Maç ikinci yarıda tamamen futbol adına gözden çıkarılırken Cihangir’in attığı gollerin altını çizmek istiyorum. Atılan tüm goller ayakta alkışlanırken bu maçın en güzel dakikalarıydı.
Sonuçta Yenicami kaybederken, Cihangir çıkışını sürdürmeye devam ettiği haftada geride tartışmalı kartlar ve kararlar kalırken, güzel goller unutulmayacak güzelliklerdeydi.Başa dön tuşu