Havuzdan 9 rekor çıktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Kasım 26, 2022
Diğer SporlarSpor

Havuzdan 9 rekor çıktı

Yüzme

Su Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 13+ Yaş ve Büyükler Ferdi Yüzme Şampiyonası tamamlandı

MADALYALARDA YDÜ BİRİNCİ, ARES İKİNCİ: Lefkoşa Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen ve 2 gün süren şampiyonada toplam 9 ayrı dalda rekor kırıldı. Şampiyonanın ilk gününde 44, ikinci günde ise 43 ayrı yaş ve kategoride madalyalar sahiplerini buldu. Madalya sıralamasında YDÜ, 58 altın, 40 gümüş ve 19 bronz olmak üzere toplam 117 madalya ile ilk sırada yer alırken ARES 44 madalya ile ikinci sırayı elde etti

 

Kuzey Kıbrıs Su Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 13+ Yaş ve Büyükler Ferdi Yüzme Şampiyonası tamamlandı.


Lefkoşa Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen ve 2 gün süren şampiyonada toplam 9 ayrı dalda rekor kırıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi, Ares Spor Kulübü, Levent Spor Yüzme Kulübü, Tüfekçi Spor Kulübü, Karabetça Spor Kulübü, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve ferdi yüzücülerin mücadele ettiği şampiyonanın ilk gününde 44, ikinci günde ise 43 ayrı yaş ve kategoride madalyalar sahiplerini buldu.

2 gün süren Ferdi Yüzme Şampiyonası’nda, ilk gün 5, ikinci günde ise 4 olmak üzere toplam 9 rekor kırıldı.

Madalya sıralamasında Yakın Doğu Üniversitesi yüzücüleri 58 altın, 40 gümüş ve 19 bronz olmak üzere toplam 117 madalya ile ilk sırada yer aldı.

Ares Spor Kulübü toplam madalya sayısında 44 madalya ile ikinci sırayı elde etti.

Yüzme

İKİNCİ GÜN KIRILAN REKORLAR:

Erkekler, 100m Serbest

Emre Ersoy           YDÜ        1:00.80 KKTC KISA KULVAR 13 YAŞ REKORU

Paşa Sezener        ARES       59.10     KKTC KISA KULVAR 14 YAŞ REKORU

 

Erkekler, 100m Kurbağa

Mert Toto             YDÜ        1:06.93 KKTC KISA KULVAR REKORU

 

Yüzme

Kadınlar, 50m Kelebek

Melis Sevinç         FERDİ      31.40     KKTC KISA KULVAR REKORU

 

MADALYA SIRALAMASI

 

Erkekler                                                Kadınlar                                                Tümü

Kulüp     Altın       Gümüş   Bronz                     Altın       Gümüş   Bronz                     Altın       Gümüş   Bronz     Toplam

1.YDÜ     31           22           9                             27           18           10                           58           40           19           117

2.ARES   10           6             11                           4             7             6                             14           13           17           44

3.Ferdi   –              2             1                             8             2             2                             8             4             3             15

4.KSK      4             –              4                             –              3             3                             4             3             7             14

5.TSK      1             6             4                             –              1             2                             1             7             6             4

6.UKÜ     1             1             2                             –              –              1                             1             1             3             5

7.LVNT   1             1             1                             –              –              –                              1             1             1             3

 

 

İKİNCİ GÜN DERECELERİ:

 

Kızlar, 50m Kelebek 13 – 14 yaşları arası

  1. Nermin Ulaç YDÜ 36.76
  2. Hayal Öcal YDÜ 39.66
  3. Balın Öztuna YDÜ 42.34

 

Kızlar, 50m Kelebek 15 – 16 yaşları arası

  1. İpek Aksel Ferdi 33.65
  2. Marin Fadıloğulları YDÜ 38.68
  3. Emine Nil Usman KSK 45.69

 

Kadınlar, 50m Kelebek 17 yaş ve büyükler

  1. Melis Sevinç Ferdi 31.40
  2. İlayda Basmacı Ferdi 31.61
  3. Başak Bizden YDÜ 34.99

 

Erkekler, 50m Kelebek 13 – 14 yaşları arası

  1. Cahit Bozatlı YDÜ 30.39
  2. Berk Menteş YDÜ 35.15
  3. Baran Öztuna YDÜ 35.71

 

Erkekler, 50m Kelebek 15 – 16 yaşları arası

  1. Kaan Baygün KSK 29.90
  2. Kaan Ahmet Gülay YDÜ 30.44
  3. Halil Öğretmenoğlu YDÜ 31.21

 

Erkekler, 50m Kelebek 17 – 18 yaşları arası

  1. Görkem Koyutürk YDÜ 29.54
  2. Mert Hançerli YDÜ        32.32
  3. Emre Veçhi ARES 32.39

 

Erkekler, 50m Kelebek 19 yaş ve büyükler

  1. Buğra Korahan YDÜ 26.37
  2. Aytun Kazmacı ARES 28.16
  3. Çağay Malek ARES 30.92

 

Kızlar, 200m Serbest 13 – 14 yaşları arası

  1. Pervin Aşıcı YDÜ 2:31.09
  2. Şengül Uzun YDÜ 2:37.07
  3. Emine S.Demirkıran ARES 2:46.23

 

Kızlar, 200m Serbest 15 – 16 yaşları arası

  1. Lara Öztay YDÜ 2:36.90

 

Kadınlar, 200m Serbest 17 yaş ve büyükler

  1. Dila Ay Kocabıyık ARES 2:26.38
  2. Cansin Aşkın KSK 2:55.93
  3. Berfu Gülerler Ferdi 3:22.60

 

Erkekler, 200m Serbest 13 – 14 yaşları arası

  1. Gökhan Karabetça KSK 2:48.87
  2. Enis Alçıcı ARES 2:59.62
  3. Szymon Emil Juri KSK 3:11.73

 

Erkekler, 200m Serbest 15 – 16 yaşları arası

  1. Yusufcan Şensoy ARES 2:21.35
  2. Yilmaz Evre YDÜ 2:36.96
  3. Berk Hançerli YDÜ        2:43.53

 

Erkekler, 200m Serbest 17 – 18 yaşları arası

  1. Cem Mirata YDÜ 2:18.56
  2. Tuğcan Özkızan TÜFEKÇİ 2:38.77

 

Erkekler, 200m Serbest 19 yaş ve büyükler

  1. Kemal Elektrikçi ARES 2:53.55

 

Kızlar, 100m Kurbağa 13 – 14 yaşları arası

  1. Aysel Sıddık YDÜ 1:25.97
  2. Emine Haloğlu YDÜ        1:26.83
  3. Nermin Ulaç YDÜ 1:29.32

 

Kızlar, 100m Kurbağa 15 – 16 yaşları arası

  1. Lara Gün YDÜ 1:43.63
  2. Yazgi Özdemir ARES       1:51.74
  3. Meleknur Koç KSK 1:51.75

 

Kadınlar, 100m Kurbağa 17 yaş ve büyükler

  1. Başak Bizden YDÜ 1:21.99

 

Erkekler, 100m Kurbağa 13 – 14 yaşları arası

  1. Paşa Sezener ARES 1:14.68
  2. Sarp Öztay YDÜ 1:26.56
  3. Erem Özkader YDÜ        1:31.27

 

Erkekler, 100m Kurbağa 15 – 16 yaşları arası

  1. Kaan Ahmet Gülay YDÜ 1:18.04
  2. Necati Oktay ARES 1:33.37
  3. Ersun Hasan TÜFEKÇİ 1:35.26

 

Erkekler, 100m Kurbağa 17 – 18 yaşları arası

  1. Buğra Buba YDÜ 1:12.02
  2. Mert Hançerli YDÜ        1:16.64
  3. Sadık Dayı ARES 1:33.86

 

Erkekler, 100m Kurbağa 19 yaş ve büyükler

  1. Mert Toto YDÜ 1:06.93
  2. Volkan Balcı YDÜ 1:20.71
  3. Ertekin T.Hanoğlu KSK 1:20.76

 

Kızlar, 200m Sırt 15 – 16 yaşları arası

  1. Asya Gün YDÜ 3:10.43
  2. Peri Muhtaroglu TÜFEKÇİ 3:35.05

 

Kadınlar, 200m Sırt 17 yaş ve büyükler

  1. Dilahan Tezel YDÜ 2:47.94
  2. Yurdanur Kaba ARES 3:01.36

 

Erkekler, 200m Sırt 13 – 14 yaşları arası

  1. Mehmet Gürbıyık UKÜ 3:51.30
  2. Ion Kablan UKÜ 4:09.87

 

Erkekler, 200m Sırt 15 – 16 yaşları arası

  1. Hasan Haloğlu YDÜ        3:21.28

 

Erkekler, 200m Sırt 19 yaş ve büyükler

  1. Tuncay İbrahimzade YDÜ 3:04.03
  2. Adnan Kapılgan YDÜ 3:40.11

 

Kızlar, 200m Kelebek 13 – 14 yaşları arası

  1. Balın Öztuna YDÜ 3:45.47

 

Kadınlar, 200m Kelebek 17 yaş ve büyükler

  1. İlayda Basmacı Ferdi 2:43.96

 

Erkekler, 200m Kelebek 17 – 18 yaşları arası

  1. Emre Veçhi ARES 3:15.08
  2. Ahmet Tilki YDÜ 3:15.85

 

Kızlar, 50m Sırt 13 – 14 yaşları arası

  1. Pervin Aşıcı YDÜ 36.26
  2. Pervin Kıryağdı YDÜ        39.94
  3. Emine S.Demirkıran ARES 40.01

 

Kızlar, 50m Sırt 15 – 16 yaşları arası

  1. Marin Fadıloğulları YDÜ 38.16
  2. Asya Gün YDÜ 39.77
  3. Lara Gün YDÜ 41.86

 

Kadınlar, 50m Sırt 17 yaş ve büyükler

  1. Dilahan Tezel YDÜ 35.04
  2. Yurdanur Kaba ARES 37.58
  3. İmge Bora ARES 40.64

 

Erkekler, 50m Sırt 13 – 14 yaşları arası

  1. Emre Ersoy YDÜ 31.53
  2. Erem Özkader YDÜ        36.32
  3. Enis Alçıcı ARES 43.00

 

Erkekler, 50m Sırt 15 – 16 yaşları arası

  1. Ömer Özbek LEVENT 47.63

 

Erkekler, 50m Sırt 17 – 18 yaşları arası

  1. Buğra Buba YDÜ 30.89

 

Erkekler, 50m Sırt 19 yaş ve büyükler

  1. Buğra Korahan YDÜ 27.47
  2. Aytun Kazmacı ARES 31.76
  3. Çağay Malek ARES 33.04

 

Kızlar, 100m Serbest 13 – 14 yaşları arası

  1. Aysel Sıddık YDÜ 1:10.11
  2. Şengül Uzun YDÜ 1:10.93
  3. Emine Haloğlu YDÜ        1:13.21

 

Kızlar, 100m Serbest 15 – 16 yaşları arası

  1. İpek Aksel Ferdi      1:06.53
  2. Lara Öztay YDÜ 1:13.56
  3. Yazgi Özdemir ARES       1:26.86

 

Kadınlar, 100m Serbest 17 yaş ve büyükler

  1. Dila Ay Kocabıyık ARES 1:05.51
  2. İzel Alemdar YDÜ 1:17.75
  3. İmge Bora ARES 1:25.48

 

Erkekler, 100m Serbest 13 – 14 yaşları arası

  1. Paşa Sezener ARES 59.10
  2. Emre Ersoy YDÜ 1:00.80
  3. Cahit Bozatlı YDÜ 1:03.22

 

Erkekler, 100m Serbest 15 – 16 yaşları arası

  1. Kaan Baygün KSK 1:01.08
  2. Can Sayıl Ferdi 1:01.28
  3. Yusufcan Şensoy ARES 1:02.19

 

Erkekler, 100m Serbest 17 – 18 yaşları arası

  1. Cem Mirata YDÜ 1:01.13
  2. Tuğcan Özkızan TÜFEKÇİ 1:06.80
  3. Sadık Dayı ARES 1:09.65

 

Erkekler, 100m Serbest 19 yaş ve büyükler

  1. Doğukan Ulaç YDÜ 54.01
  2. Batu Ada YDÜ 1:00.87
  3. Ertekin T.Hanoğlu KSK 1:08.93

 

 

 

FOTOĞRAF: AHMET ÖZSOY

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar