Köşe Yazarları

Havasından mı suyundan mı nedir!!!Lider Çetinkaya ile birlikte şampiyonluğun en güçlü adayları arasında yer alan Yenicami, dün yine kazandı.
Ama nasıl kazandı? Rakip Türk Ocağı etkisiz, orta sahadan ileriye top taşımaz durumdaydı. Gol umudu olan Gouiffe, ileride tek başına kaldı. Uzaktan attığı nefis golün dışında bir de şutu da üst direkten dönerken, elinden geleni yapmaya çalışsa da başka bir varlık gösteremedi.
Emrah, defansta tecrübesi ile takımını ayakta tutmaya çalışırken orta sahada etkisiz kaldı. İleriye bir türlü top taşınamadı. Gol yollarında bu nedenle etkisiz kalındı. T. Ocağı’nın gücü belli.
Ya şampiyonluğa oynayan Yenicami? İyi futbol oynamıyor.  İlk geldiği zamanla şimdi oynadığı futbol arasında “dağlar” kadar fark olan Massa. Yenicami bu futbolcudan çok şey bekliyor. Belki gol atıyor, dün de Ocak karşısında takımına bir gol kazandırdı. Ama o kadar gol kaçırdı ve kendine oynadı ki, bu hem saha kenarını hem saha içindeki futbolcu arkadaşlarını çıldırttı.
Massa böyle oynamaya devam ederse ve ileride puanlar kaybedilecekse baş aktör olacak. Massa’nın Yenicami’ye büyük katkı yapması bekleniyor ama bencil oynamayı seviyor. Massa gelmeden önce Yenicami’de takım oyunu vardı. Ama bakıyoruz şu an sadece Massa ile gol aranıyor. Kartal’ın şampiyonluk yarışındaki şu an görülen en büyük dezavantajı budur.
“Havasından mı suyundan mı nedir” bizim ülkeye gelen futbolcular ilk zamanlar iyi futbol oynuyorlar daha sonra yan gelip yatıyorlar. Kartal’ın da şampiyonluktaki en büyük zaafı budur.
Kartal 17 maçtan 15 galibiyet 2 beraberlik alarak büyük bir başarı gösterdi. Osman Emiroğlu’nun bunda kim ne derse desin büyük katkısı var.
Türk Ocağı’nın bu ligde tutunabilmesi büyük bir başarı olacak. Ocak camiasına gönül veren bir avuç yönetici takımı ayakta tutmak için çalışıyor.
Ocak, bu dar kadrosu ile nereye gidecek? Bunu zaman içinde göreceğiz.


Başa dön tuşu