FutbolKöşe YazarlarıSpor

Hatalar birer puan getirdi..!


Göçmenköy ile Küçük Kaymaklı arasındaki mücadelede, iki takımın da teknik direktörlerinin yaptığı hatalar sonrasında  takımlar sahadan birer puanla ayrıldı.

Küçük Kaymaklı  rakibine oranla ilk yarıda daha iyiydi. Özellikle sağ kanttan taşıdığı toplarla etkili oldu. Kaymaklı adına gol de bu bölgeden geldi. Berkem Osita ikilisi Göçmen’in sol kanadını ilk yarıda felç etti. Kaymaklı’da Taner’in orta sahadaki liderliği ile üstün olan Kaymaklı, nerdeyse Göçmenköy’e ilk yarıda gol pozisyonu vermedi. Bunda da Göçmenköy’de sol kanatta 60 dakika oyunda kalan Neval’ın kötü oyunu ve Ahmet Coşkun’un ilk 40 dakikada 10 numara değil de ön libero oynatılması da önemli bir hataydı.

Kaymaklı, ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da rakibine göre topa daha çok sahip oldu . Ve oyun üstünlüğünü rakibine vermedi. Kemal Yürekli,  forvet arkasında oynatmaya başladığı  Ahmet Coşkun’u 65. dakikada oyundan da alması bir anlamda Kaymaklı’nın ekmeğine bal sürdü. Hemen arkasından Lawal’ın sakatlığı da eklenince Göçmen bitti bitiyor derken bu kez  Kaymaklı teknik direktörü Emre Perçinci yanlış oyuncu değişikliğine gitti.

Önce Okafor arkasından Yusuf ve son dakikalarda da sahanın iyilerinden Taner’i çıkarıp sahada üç top tutan  futbolcusunu saha kenarına alınca gol de kaçınılmaz oldu.

Nitekim  Göçmenköy uzatma dakikalarında Joseph’in kafa vuruşu ile beraberliği yakaladı.

Sonuçta yapılan  hatalar sonrasında takımlar sahadan birer puanla ayrıldı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı