Köşe Yazarları

Hata ile gelen 3 puanBir hafta önce Lefke karşısında iyi bir futbol sergilememesine rağmen aldığı üç puana sevinen GAÜ Çetinkaya, GG karşısında bu kez çöktü. Lefke karşısında alınan galibiyet bile Çetinkaya’yı mutsuz etmiş ve Başkan Asım Vehbi, istifa ettiğini açıklamıştı.
Vehbi bir gün sonra toplanan yönetim kurulu toplantısında istifasını geri çektiği ve ilk devrenin sonuna kadar görevine devam edeceğini söylemişti.Ama bu bile GAÜ Çetinkayalı futbolcuları etkilemedi ve dün GG maçında tel tel döküldü. Futbol olarak belki GG de iyi bir oyun sergileyemedi ama aldığı üç puanla birlikte ligin alt sıralarından kurtulup derin bir nefes aldı. Futbol kalitesi olarak düşük bir karşılaşma izledik.

İki takım da çok pas hatası yaptı. İlk yarıda Çetinkaya defansının hatasını affetmeyen Willam takımın öne geçirdi.  Maçın son 10 dakikasına gelinirken Çetinkaya’nın biraz daha baskısı artı ve son 5 dakikada Herman’la beraberlik golünü buldu.  Sarı kırmızılıların beraberlik golü ile birlikte karşılaşmaya heyecan ve tempo geldi.  Çetinkaya galibiyet golünü bulacak derken kalesinde golü gördü ve maçın bitimine saniyeler kala yediği golle yıkıldı…

Ligde kalma mücadelesi veren Gençlik Gücü karşısında kötü bir futbol sergileyen Çetinkaya maçın son dakikalarında ikinci golü ararken kalesinde ikinci golü gördü. Ani gelişen bir GG atağında Ümitcan’ın geri pasını ceza sahası içinde kaleci Cenk elleyince kazanılan çift vuruşta Debola attığı golle takımına hayat verdi.  Sakatlıkları devam eden Serhan, Kaan, İbrahim Çıdamlı ve Samet’in olmaması elbette ki büyük bir dezavantajdı. Ama bir gerçek daha var ki, efsanenin ligin o ilk haftalarındaki futbolunda son haftalarda eser yok. GG, Çetinkaya karşısında aldığı üç puanla hayata dönerken Çetinkaya’da işlerin iyi gitmediğini ve bu kadro ile şu anda zirve ortaklarından biri olmasına rağmen devre arasında takviye yapmazlarsa şampiyonluk hayalleri erken biter.

Başa dön tuşu