Köşe Yazarları

Hamitköy gözünü açana kadar…Yenicami deplasmanda Hamitköy karşısında neredeyse fantezi yapıp gol yağdırırken bunun nedeni de Hamitköy oldu.
Hamitköy daha gözünü açana kadar Yenicami maçın ilk çeyreğinde rakibi karşısında üç farklı üstünlüğü yakaladı. Tabii bunda Hamitköy defansının ve özellikle de oyundan alınana kadar Hamdi’nin çok büyük katkısı oldu.
Hamitköy’ün Yenicami karşısında bu kadar aciz duruma düşmesinde en büyük faktörlerden biri açık futboluydu. Yılların tecrübeli ismi Kasnak, yedek kulübesinde bekletilirken orta sahada koşan Bora da kulübede ve en önemlisi de gol yollarındaki etkili silahı kart cezalısı Kenneth’in olmaması Hamitköy’ün Yenicami karşısında eriyip kayboldu.
Yenicami’nin iki farkla önde götürdüğü dakikalarda Cemre’nin yakaladığı net gol pozisyonunda Ali Duvarcı’nın önleyişi veya Cemre’nin beceriksizliği de diyebiliriz. Cemre’nin topa yumuşak vurması Ali’nin topu ayakları ile çelmesine neden oldu. Fark bire inseydi bile bence bu farklı galibiyet yine gelecekti.
Çünkü İbrahim Çıdamlı gibi bire birde etkili, adeta top cambazı futbolcunun üzerine adam koymazsanız Yenicami’nin istediği gibi sahada şov yapıp işte böyle rakibi gole boğmasına izin verirsiniz.
Siyah-beyazlı futbolcular eğer farklı götürdüğü dakikalarda maçın ciddiyetinden uzaklaşmasıydı daha fazla fark gelebilirdi.
Şu bir gerçek ki, Yenicami son altı maçta altı galibiyet alıp zirve yarışana ortak olurken, Çıdamlı attığı 3 gol ve oynadığı futbolla Hamitköy karşısında yıldızlaştı.
Yenicami zayıf rakibi karşısında attığı gollerde estetik açıdan gözlerimizin pasını silerken, golleri alkışlanacak düzeydeydi.
Sonuçta Yenicami, bu sezonun en farklı galibiyetlerinden birini elde ederken, şampiyon adayları Küçük Kaymaklı ve Çetinkaya’ya da gözdağı verdi.


Başa dön tuşu