Köşe Yazarları

Hak yenmeyecekse…


Rahmetli İsmet İnönü’nün vecih “Bir ülkede normal insanlar, namussuzlar kadar cesur değillerse o ülkede yaşanmaz” sözünden hareketle, ülkemizde de cesur, adalet ve hakka inanan insanların var olduğunu görmek gerçekten sevindirici, gurur verici bir olay.

Bir yanda ligde umudu kalmayanların “Lig bu haliyle tescil edilsin”  Kupa’da umudu sürdüğü içinse “Kupa oynansın” söyleyişinde bulunup kendileriyle çelişenlerle; “Hak yemeyeceğiz” sözünü vurgulayan gerçek spor adamlarını, görmek gerçekten sevindirici…Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun dünkü beyanatı yüreğimize su serpti. Başkan, mevcut liglerimizin NASIL TAMAMLANACAĞINI” vurgu yapması yanında “En adaletli, kimsenin HAKKININ yenmediği bir sistemin koyacağımızdan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın” yönündeki sözleri, ülkemizde de CESUR insanların var olduğunun göstergesi değil de nedir!

Evet, Sayın Başkan hak yenmeyecekse sonuna kadar arkanızdayız. Önemli olan futboldaki adaletin, hakkın hukukun sağlanması! Ancak bir endişemi de belirtmeme müsaade ediniz. Bu adaleti, hak yememe kararını, oy çokluğuna bırakır iseniz büyük hata yaparsınız! Çoğunluk hangi tarafta olduğunu ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ sözünün arkasında duracak çok kişinin olduğunu anımsatmak isterim…

Evet, Sayın Başkan Sorumluluk sizde! Adaletli, hakka hukuka dayalı kararlar alınması için bu yetki Genel Kurul’dan alınıp sizlere (Yönetim Kurulu) verildiğini aklınızdan çıkarmayınız. Lütfen sorumluluktan kaçınmayınız. Ne yapayım ‘çoğunluk öyle istedi’ söylemleri, sizleri tarih önünde yargılamaktan kurtarmaz, bilmiş olun!

Anımsatmak isterim 1990 yılında liglerin bitimine 7 maç kala futbola 7 ay gibi çok uzun ara verilmek zorunda kalınmasına rağmen, Nevar Nolan Federasyonu ligleri kaldığı yerden başlatıp sonuçlandırmış ve kimsenin hakkı yenmemişti! Kolaycılığa yönelip işi saptırmak sizler gibi CESUR insanlara yakışmaz. Bu yönde hiçbir şüphem olmadığını da ayrıca belirtmek isterim.

Tekrar edecek olursam Kimsenin hakkı yenmeyecekse, arkadayız Başkan. Yürü de korkma.Başa dön tuşu