Köşe Yazarları

Hak eden kazandı


 

Merit Alsancak Yeşilova deplasmanda Cihangir’i güzel bir oyun ve iyi mücadele sonucunda iki farklı skorla mağlup etti. Maçı kazanmayı hak eden taraf da Merit Alsancak Yeşilova idi ve öyle oldu.

Yeşilova maçın genelinde oyunda üstün olan taraftı. Maçta kazanma arzuları yüksekti. Top rakipteyken baskı uygulayıp iyi top çevirmelerine engel oldular. Topu kazandıklarında orta sahayı iyi kullanıp hücumda etkili oldular.

İlk devre tamamlanırken savunmanın sağında oynayan Mustafa Salk’ın ileri çıkıp yaptığı ortada Hamis topu filelere gönderdi. Maç genelinde Mustafa sağ kanatta başarılı oyun ortaya koydu. Savunmada ve hücumda takımına katkısı büyüktü. Devrenin sonunda gelen gol, takım olarak ikinci devreye büyük moral motivasyon oldu.

Maçın geneli yüksek tempoda oynanmadı. Bu da Yeşilova’nın işine geldi. Savunmayı sağlam tutup orta sahada fazla adamla rakibi Cihangir’e üstünlük sağladılar. İleride tek forvet Lua Lua vardı. Hücum bölgesinde görevini başarıyla yaptı. Lua Lua demek yarım takım demektir. Maçın bitiren, kendine yakışır güzel bir gol attı. Yeşilova takım olarak iyi mücadele verdi ve deplasmanda kazandı.

Cihangir kötü oynadı ve kaybetti. Mağlubiyeti hak eden taraftı.

Maçta Osei ve Offor cezalı oluşlarından dolayı yoktu. Yabancı oyuncusu bir tek Smart vardı. İki yabancı oyuncusunun yokluğu maç boyunca hissedildi.

Toygar hocam beraberliği yakalamak için risk aldı. Onur’u oyuna alarak Salih Say’a hücumda görev verdi.

Cihangir kalesinde ikinci golü gördükten sonra oyundan iyice düştü ve maçı kaybettiler. Belli oldu ki Cihangir’in hedefi kupada final oynamak. Ancak bir an önce toparlanıp ligde de puan almaları gerekir.

Maçı Mehmet Malek iyi yönetti, kartını fazla kullanmadı. Yardımcı hakem Halil Erdem’in ikinci devrede gelişen Yeşilova atağında Lua Lua’nın pozisyonuna kaldırdığı ofsayt bayrağı bana göre yanlıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı