Köşe Yazarları

Güzel değil iyiSüper Lig’in 16. haftasında İskele’de Gençler Birliği ile Serdarlı karşılıklı atılan gollerle sahadan beraberlikle ayrıldılar.
İyi oyunun mutlaka güzel oyun olması gerekmez. Futbolda çirkin ve iyi oyun vardır. İyi oyun doğru oyundur. İyi oynayıp birer gol attılar. Gollerin atılışı hazırlanışı ve sonuçlandırılması açısından çalışılmış bir pozisyondu. Bu pozisyonların hazırlanışında ilk golde Gençlerbirliği adına Arif ve İbrahim, Serdarlı’nın bulduğu golde ise kaptan Salih ve Adeleke’nin de payı vardır.  Futbol için iyi şeyler yaptılar ve takımlarının birer puan almasını sağladılar. İki takımda sahada denk bir mücadele örneği verdiler. Savunmalarında kazandıkları topları uzun pas şeklinde kullandılar. İki takımda savunmada az hata yaptı. Kaleciler başarılıydı. Oynanan mücadelede iki takım birbirinin kopyasıydı. İki teknik adamda oyuna doğru zamanda müdahale edip doğru değişiklikler yaptılar. Maçın son bölümlerinde risk almadılar. İki takımda gol pozisyonu buldu ancak bu pozisyonlarda kaleciler iyiydi. Bunların gol olmasına izin vermediler. Maç berabere son buldu.
Oynanan karşılaşmada iki takımda maçın hiçbir bölümünde birbirlerine üstünlük sağlayamadı. Gençlerbirliği ev sahibi avantajını kullanamadı. Puan avantajını korumayı düşünerek mücadele etti. Maçta kazanmak için oynadı, skor avantajını eline geçirdi. Beraberlik golünden sonra ise ikinci golü bulmak için fazla adamla hücum organizasyonu yapmadılar. Gençlerbirliği oynanan maçta kaybetmekten korktu. Böylece rakibiyle arasındaki puan farkını da korumuş oldu.
Serdarlı “Deplasmanda bir puan iyidir” psikolojisiyle mücadele etti. Maç öncesi planladığı şekilde tek puanı aldı ve evine döndü.
Maç sonunda iki takımda fazla üzülmedi. Oynanan mücadelede de maçın hakkı beraberlikti.
Maçın hakemleri başarılı bir yönetim gösterdiler. Yardımcı hakem Hüda Özenen kritik ofsayt pozisyonlarında doğru kararlar verdi.Başa dön tuşu