FutbolKöşe YazarlarıSpor

Gönyeli’nin işi zor…


Küme düşme hattının üst sıralarını ilgilendiren müsabakada Küçük Kaymaklı, rakibi Gönyeli’yi üstün bir oyun sonrasında 4-1 yenerek rahat bir nefes aldı. Kırmızı-beyazlı Gönyeli ise korku çemberinin içerisinde debelenmeye devam etti.

Rahat bir maç oynayıp bolca gol atan bir takımdan söz etmeden yazı başlığını mağlup takıma ayırmak, müspet karşılanmasa da yılların köklü kulübü Gönyeli’yi uyarmak adına bu tavır içine girdiğimi söylersem umarım bana hak verirsiniz!

Evet, mazisi şampiyonlukla dolu köklü kulüp Gönyeli’nin işi zor. Daha da ileri giderek söyleyeyim dün Küçük Kaymaklı karşısında sergiledikleri futbolla, ligde tutunamaz küme düşerler! Dün sergiledikleri oyunda, futbol adına hiçbir şey yoktu. İkizler sakattı bazı futbolcularımız eksikti mazeretine kalkışmasınlar, hiçbir mazeret başarının yerini tutmaz bilmiş olsunlar! Futbol dışında bu takımda ruh da yoktu, hocaları Turan Altay da olmadığı gibi. Kardeşim bir Hoca 90 dakika boyunca bir kez olsun kulübe dışına çıkıp takımına moral verip hataları futbolcularının dikkatine sunmaz mı?

Neyse üzerlerine çok gitmeyelim ancak maç boyu rakip kaleye tek şut attıklarını, yani bir kez kaleye şut attıklarını söyleyerek onlar adına maçı özetleyeyim. Attıkları gol hakem lutfuyle verilen penaltı sonrası geldi!

Küçük Kaymaklı genç, ne yaptığını bilen, istikbal vadeden yetenekli futbolculardan kurulu bir takım. Yabancılar çalışkan ve verimli. Bu takım Gönyeli gibi zayıf takımları değil, güçlü takımları da yenebilecek güçte görünüyor. Bu yıl için zirveyi zorlayacak bir kadro olmasa da bu lige yaraşan bir kadro. Teknik Direktörleri ise çalışkan, konsantrasyonu yüksek, maçı yaşayan, başarıya aç genç bir teknik adam. Bu meziyetlere sahip bir takımın bu yıl olmasa da ileriki yıllarda başa oynayabileceği aşikârdır. Seyircileri ise ayrı bir motivasyon kaynağı.

Maçın cereyan edilişinden bahsedecek çok şeyi yok aslında. Küçük Kaymaklı maçın başından sonuna kadar üstün oynadı. Kaydettiği dört gol kaydedilmesi gerekenlerinin yarısı kadardı! Kaçırdıkları, attıkları gollerden daha organize ve daha güzel pozisyonlardı…

Müsabaka hakemi Serhan Şimşek, çok kolay bir maç olmasına rağmen pek başarılı değildi. Zayıfı koruma içgüdüsü hakemlikle bağdaşmıyor düşüncesinde olduğumu vurgulamalıyım!


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı