FutbolSpor

Gönyeli şen döndü
İki ekip açısından   büyük önem taşıyan maçta, rakibi  Binatlı’yı deplasmanda üç gol ile geçen Gönyeli evine şen dönmeyi başardı. Haftalardır  galibiyet hasreti çeken  kırmızı-beyazlılar rakibi karşısında iyi bir futbol sergilerken, ilk yarıda iki, ikinci yarıda da bulduğu  tek golle sahadan galip ayrılmasını  bildi. Okoli iki gol kaydederek  takımının galip gelmesinde önemli rol oynayan futbolcu olurken, kaleci Kemal ve Serkan’da oynadıkları futbol ile galibiyette pay sahibi olan diğer futbolcular olarak göze battı. Ev sahibi Binatlı maç boyunca istediklerini  bir türlü sahaya yansıtamadı. Lefke karşısındaki istekli ve arzulu  futbolu bu maçta göremedik. Bir de penaltı atışından yararlanmayan  ev sahibi ekip, sahadan  yenik ayrılmak zorunda kaldı.

Oyuna Gönyeli daha atak ve daha organize girdi. Defans  ve orta alanını kalabalık  tutan  deplasman ekibi ileride Okoli ile etkili akınlar geliştirdi. Nitekim bunların birinde Okoli klasına yakışır bir gol kaydederek takımını öne geçirdi. Gelen gol ile daha rahat bir oyun ortaya koyan kırmızı-beyazlılar  Kehinde ile farkı ikiye  çıkarmayı başardılar. Eski takımına karşı golü kaydeden Kehinde, takımının iki farklı öne geçmesini  sağladı. Kalesinde gördüğü gollerden sonra oyunda biraz toparlanan Binatlı farkı bire indirme şansını buldu. Ancak kazanılan penaltıyı Burak dışarı gönderince  bu önemli fırsat ev sahibi takım adına kaçmış oldu.

İkinci yarıya Binatlı farkı azaltamak, Gönyeli ise skoru koruyarak bulacağı fırsatlarla farkı artırmak için girdiler. Fakat istediğini  bu yarıda da yapan Gönyeli oldu. Serkan’ın ortasında Okoli güzel bir kafa vuruşu ile farkı üçe çıkaran golü attı. Üçüncü golün gelmesiyle  oyun adeta koptu. Binatlı şuursuz akınlarla rakibinin  üzerine giderken, istediği pozisyonları bulamadı  ve Gönyeli bu zorlu deplasmandan galibiyetle çıkmasını bildi.Başa dön tuşu